terapeutický modul

Terapia s KBT

Pomôžeme vám prekonať psychické problémy v krátkom čase a príjemným spôsobom.

trvalé zmeny

Vezmite svoje duševné zdravie do vlastných rúk

Možno sa cítite uviaznutí, vyčerpaní či vydesení zo svojich psychických problémov. Začínajú vplývať aj vaše bežné fungovanie a radosť zo života je minulosťou. Zrejme vás trápia aj isté obavy, či to vôbec zvládnete.

Psychika nás dokáže poriadne vystrašiť. Najmä ak ste už skúsili všetky rady z internetu, navštívili ste psychológa, boli ste na terapii a možno ste už začali užívať aj lieky, ale ani jedno vám neprinieslo očakávané zlepšenie. 

Máme pre vás dobrú správu. Nič z toho neznamená, že to nejde napraviť. Ak ste ochotní aktívne zapracovať na zlepšení svojho duševného zdravia, tak tento program vám v tom rozhodne veľmi pomôže. Naučíme vás všetko potrebné, aby ste vedeli prevziať kontrolu nad svojou psychikou, zbavili sa duševných ťažkostí a dosiahli vnútornú pohodu.

Sebadôvera

Zažijete množstvo aha-momentov a uvedomení, znovu pocítite vnútorný pokoj a pozitívne emócie, ktoré vám dajú novú energiu a motiváciu do života.

Vnútorná sloboda

Konečne si vyhradíte čas len pre seba, môžete zabudnúť na každodenné starosti a dokonale si oddýchnuť uprostred nádhernej prírody Liptova.

Radostný život

Osvojíte si jedinečný balík poznatkov a zručností, vďaka ktorým dokážete vedome získať duševnú pohodu a začať žiť omnoho šťastnejší život.

oblasti pomoci

S čím vám pomôže

Modul Terapia s KBT vám ponúkne dlhodobé zlepšenie pri rôznych psychických problémoch. 

recenzie

Skúsenosti klientov

o module terapia s kbt

Obsah a súčasti

Obsah modulu Terapia s KBT navrhli a vedú skúsení odborníci na duševné zdravie, ktorí počas ich dlhoročnej praxe poskytli viac ako 12 tisic hodín terapie, koučinku a poradenstva. 

Kľúčové zručnosti

Naše bohaté praktické skúsenosti nám umožnili vybrať do programu tie najdôležitejšie znalosti a osobné zručnosti, ktoré potrebuje ovládať každý človek so záujmom úspešne riešiť svoje psychické problémy a dosiahnuť trvalé zlepšenie svojho duševného zdravia.

Užitočné techniky

Získate spoľahlivé terapeutické nástroje, vrátane techník kognitívno-behaviorálnej terapie (KBT), zvládania stresu a mindfulness. Tieto nástroje si aj prakticky nacvičíte, aby ste sami dokázali účinne ovplyvňovať vlastné emócie, myšlienky, telesné pocity či prejavy správania.

Individuálne sedenia

V prípade záujmu môžete absolvovať individuálne sedenia, ktoré vám ponúknu možnosť konzultovať efektívne riešenie osobných problémov či životných situácií, absolvovať hypnoterapiu alebo sedenie využiť na dodatočný nácvik získaných terapeutických nástrojov.

Voliteľné

Benefity pobytu

Samotný pobyt v našom centre má veľmi terapeutický vplyv. Ponúkne vám krásne a zdravé vysokohorské prostredie, pokojnú atmosféru, rôzne formy režimovej terapie (pravidelný spánok, stravovanie, aktivity), šancu naplno sa venovať len sebe a ideálne podmienky pre dokonalý odpočinok.

po absolvovaní

Čo vám modul prinesie

Získate užitočné schopnosti v 5 kľúčových oblastiach, vďaka ktorým môžete poraziť svoje problémy a vziať duševné zdravie do vlastných rúk.

1 | Terapia a svojpomoc

Budete vedieť rýchlo rozoznať pravú príčinu svojho stavu a správne zareagovať, účinne sa zbavovať neželaných emócií a telesných prejavov, zastavovať negatívne myšlienky, zmierňovať stres a napätie, pracovať s pozornosťou a efektívne upokojiť svoju myseľ.

2 | Osobnosť

Objavíte cestu k hlbšiemu sebapoznaniu, zistíte ako si budovať pozitívny vzťah so sebou samým, ako získať zdravú sebaúctu a sebavedomie, budete vedieť ako si správne určiť osobné priority, múdro sa rozhodovať a vedome riadiť smerovanie vlastného života.

3 | Myseľ

Spoznáte hlavné princípy fungovania ľudskej mysle, aby ste ju mohli účinne ovplyvňovať a viesť, hlbšie pochopíte svoje emócie a telesné prejavy, a tiež zistíte ako denne využívať kritické myslenie, aby ste zvýšili svoju mentálnu odolnosť a dosiahli duševnú pohodu.

4 | Život

Budete si vedieť organizovať každodenný život tak, aby vám prinášal viac dobrých pocitov a radosti, budete schopní efektívne riešiť svoje problémy a zvládať náročné situácie, vedome riadiť svoje vzťahy a oblasti života, ktoré sú pre vás dôležité.

5 | Starostlivosť

Zistíte, aký spôsob starostlivosti o duševné zdravie je skutočne účinný, získate všetky dôležité postupy a nástroje, aby ste vy sami dokázali efektívne posilňovať, chrániť a rozvíjať svoju psychiku a dosiahli tak trvalú duševnú pohodu a vyššiu kvalitu života.

po absolvovaní

Časté otázky

Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám odpovieme.

Je tento modul vhodný aj pre mňa?

Terapeutický modul Terpia s KBT je vhodný pre vás, ak hľadáte ten najlepší spôsob, ako aktívne prekonať svoje psychické problémy. Nezáleží na tom, ako dlho problémy trvajú a ako sú silné. Dôležité je najmä to, aby ste boli schopní a ochotní prijať nové poznatky, osvojiť si potrebné zručnosti a začať pracovať na zlepšení svojej psychiky.

Naopak modul nie je vhodný pre ľudí s ťažkými formami psychických problémov či výbuchmi hnevu, pre ľudí s významne zníženými kognitívnymi funkciami (myslenie, pozornosť, pamäť) a tiež pre tých, ktorí majú z akéhokoľvek dôvodu problém samostatne fungovať alebo tráviť čas v užšej skupine ľudí. Ak sa chcete uistiť, využite bezplatnú telefonickú konzultáciu

Ako prebieha pobyt vo vašom centre?

Pobyty v centre ALAVITA začínajú každú nedeľu popoludní. Po príchode do centra sa ubytujete, poskyneme vám harmonogram aktivít a prevedieme vás po centre. Vaše aktivity a stravovanie sú vždy naplánované tak, aby ste mali na všetko dostatok času.

Deň sa začína o 8. hodine raňajkami. Následne sa na interaktívnych seminároch venujete zaujímavým témam a získavate užitočné poznatky na dosiahnutie želaných zlepšení. Po obede máte vždy dlhšiu prestávku na príjemný oddych. Popoludní vás čakajú tematické prednášky, rôzne praktické aktivity alebo relaxácie, prípadne máte možnosť stráviť poobedie voľnočasovými aktivitami. Po večeri sú ešte k dispozícii relaxačné a oddychové činnosti, ktoré po celom dni upokoja vašu myseľ. 

Pobyt sa končí sobotňajším obedom. 

Budem musieť hovoriť o sebe pred inými?

Nie. Súčasťou programu ani tohto modulu nie sú žiadne skupinové aktivity, kde by bolo nutné hovoriť pred inými o sebe či o svojich problémoch. Počas seminárov môžete povedať o sebe čo uznáte za vhodné, avšak nikto to od vás vyžadovať nebude. 

Je možné počas pobytu opustiť centrum?

Áno. V našom centre nie sú klienti počas dňa žiadnym spôsobom obmedzovaní. V čase voľna si môžete pokojne odskočiť do obchodu, do lekárne a podobne. Ak máte počas pobytu neodkladné povinnosti či stretnutia, môžete odísť aj na celý deň. 

Môžem mať pri sebe mobil alebo notebook?

Áno, pri dodržaní určitých pravidiel. Mobil, notebook či smart hodinky môžete mať po celý čas na svojej izbe, prípadne si ich vziať keď idete mimo centrum. Pre zachovania súkromia ostatných klientov nie je možné mať ich pri sebe v spoločných priestoroch centra, vrátane seminárov a iných aktivít.

Ako budem tráviť voľný čas?

Je skutočne mnoho spôsobov, ako u nás tráviť voľný čas. Môžete si vychutnávať rôzne formy pasívneho odpočinku alebo si prečítať dobrú knihu z našej veľkej knižnice, zahrať si biliard alebo šípky, zacvičiť si v našom vlastnom kardio-fitku alebo stráviť príjemný čas s ostatnými klientmi, napríklad hraním spoločenských hier. V okolí centra je množstvo príležitostí na vonkajšie aktivity, náročnejšiu turistiku, nordic walking či príjemné prechádzky v nádhernej prírode. 

Nevadí, že užívam lieky na psychiku?

Užívanie liekov na psychiku nie je vôbec prekážkou. V našom centre do medikamentóznej liečby nijako nezasahujeme a klienti užívajú svoje lieky tak, ako keby boli v domácom prostredí.

Hradí program zdravotná poisťovňa?

Nie.

Čo ak mám stravovacie obmedzenia?

K pobytu si môžete doobjednať bezlaktózovú alebo bezlepkovú diétu. Vegetariánske stravovanie je k dispozícii bez doplatku. Iné diéty alebo typy špeciálneho stravovania nie sú dostupné.

Je možné u vás parkovať?

Áno. Počas vášho pobytu môžete bezplatne parkovať v areáli nášho centra.

Detaily a cenník

Uvedené ceny sú vrátane 20% DPH.

kontaktujte nás

Spojte sa s nami

Spravte prvý krok a kontaktujte nás. Ochotne zodpovieme vaše otázky a pomôžeme vám vybrať vhodný pobytový program.

Záujem z alavita.sk