oblasť

Duševné zdravie

Zbavte sa vašich duševných problémov vďaka našim programom, aby ste si už onedlho mohli zasa užívať psychickú pohodu.

získajte späť

vaše duševné
zdravie

Duševné zdravie môže potrápiť kohokoľvek z nás. Problémy sa môžu objaviť náhle alebo sa pomaličky a nepozorovane vkradnúť do našej mysle, až si raz uvedomíme, že sa cítime zle. Je prirodzené, že sa snažíme s psychickými problémami spočiatku zápasiť sami. A je úžasné keď sa to aj podarí. Inokedy to zas zájde tak ďaleko, že človek môže nadobudnúť pocit, že všetko príjemné v jeho živote je navždy preč. 

Našťastie to tak nemusí byť. Veľká väčšina duševných problémov sa dá úspešne vyriešiť. Podobne ako v iných oblastiach života, aj zlepšenie vášho duševného problému si vyžaduje dostatočnú pozornosť, aktívny prístup a skutočný záujem dosiahnuť želané pozitívne zmeny. 

Ak ste pripravení spraviť niečo pre seba, my vám radi pomôžeme získať späť vaše duševné zdravie, pokoj a psychickú pohodu.

pomoc V TEJTO OBLASTI

Poskytujeme odbornú pomoc pri širokej škále duševných problémov, ľahších látkových závislostiach a nespavosti

Depresie a nálady

Depresie a depresívne nálady, cyklotýmia, dystýmia, časté zmeny nálady.

Úzkosti a panické záchvaty

Stavy úzkosti, generalizovaná úzkosť, úzkostná depresia a panické záchvaty.

Strachy a fóbie

Strachy neprimerané hrozbám, agorafóbia, sociálna fóbia a rôzne izolované fóbie.

Chronický stres

Dlhodobý stres, psychické napätie, porucha adaptácie a manažment stresu.

Látkové závislosti

Ľahšie látkové závislosti. Psychická závislosť od alkoholu, liekov a omamných látok.

Nespavosť

Zaspávanie, kvalita spánku, skoré ranné budenie a porucha spánkového rytmu.

OCD

Problémy so spánkom ako sú zaspávanie, kvalita a udržanie spánku, skoré ranné budenie a porucha spánkového rytmu.

Nelátkové závislosti

Terapia a rehabilitácia pri traume z detstva, pôvodnej rodiny, bývalých vzťahov, po traumatickom zážitku alebo náročnom

pokoj a komfort

Vytvorili sme pre vás veľmi príjemné, bezpečné a diskrétne prostredie, ktoré vám poskytne komfort a uľahčí dosiahnutie želaných zlepšení. Samotný pobyt v prírodnej vysokohorskej lokalite a pokojnej atmosfére centra je terapeutický, uvoľňujúci a veľmi prospešný pre vašu celkovú duševnú pohodu. 

AV-kolaz2
Psychológ ALAVITA

chcete sa poradiť?

Porozprávajte sa priamo s našimi terapeutmi a získajte ďalšie podrobnosti o službách centra ALAVITA. 

Časté otázky

Odpovede na časté otázky o terapeutických pobytoch.

Poskytujete konzultáciu ohľadne pobytu?

Áno. Úprimne nám záleží na tom, aby ste boli so svojim terapeutickým pobytom skutočne spokojní. Preto vám poskytneme nezáväznú bezplatnú úvodnú konzultáciu, ktorá môže prebiehať telefonicky alebo formou online stretnutia. Získate tak všetky potrebné informácie ešte pred vaším rozhodnutím. Zistite viac o bezplatnej konzultácii.

Kedy je možné nastúpiť na pobyt?

Nástup na pobyt je obvykle možný do 7 dní od jeho objednania. Nastupuje sa zvyčajne v nedeľu, avšak v prípade potreby je možný nástup v ktorýkoľvek deň. Konkrétny dátum a čas nástupu na pobyt si môžete dohodnúť počas úvodnej konzultácie. Pre overenie aktuálnej možností nástupu nás neváhajte kontaktovať.

Ako mám postupovať, keď mám záujem o pobyt?

Postup je skutočne jednoduchý. Prejdite na stránku Záujem o pobyt, kde je všetko podrobne vysvetlené a kde nás môžete aj priamo kontaktovať.

Hradí tieto pobyty zdravotná poisťovňa?

Aby sme mohli našim klientom poskytovať tak intenzívnu pomoc, kvalitné služby a nadštandardnú starostlivosť, hradia si pobyt v celom rozsahu sami. Centrum ALAVITA je nezdravotnícke zariadenie a so zdravotnými poisťovňami aktívne nespolupracujeme. Jedným z dôvodov je aj možnosť zachovania plnej anonymity a absolútnej diskrétnosti pre našich klientov.

Akí ľudia sú najčastejšie vašimi klientmi?

Na pobyt do centra najčastejšie prichádzajú ľudia vo veku 20 až 65 rokov, ktorí majú záujem aktívne pracovať na zlepšení svojej psychiky a celkovej kvality života. Naši klienti sú obvykle príjemní a vzdelaní ľudia. Ak by ste ich stretli v bežnom živote, tak by ste zrejme ani nespoznali, že ich trápia nejaké psychické problémy. 

Skúsenosti našich klientov

Spoznajte názory ľudí, ktorí absolvovali pobyt v centre. 

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

Až keď som koncom leta skončila na pohotovosti s nespavosťou, reálne som si priznala, že mám problém. Dovtedy som zužovaniu svojich sociálnych kontaktov, tiež aktivít, úzkostiam a stresu z práce neprikladala až taký význam. Zatvárala som pred tým oči s…

Centrum ALAVITA je miesto, kde som prišla hľadať pomoc a našla som oveľa viac. Našla som SAMÚ SEBA. Dlho som hľadala, na rôznych miestach u viacerých odborníkov, spôsob, ako sa vysporiadať s vlastnými myšlienkami, emóciami, so životom ako takým. A…

Centrum ALAVITA som našla náhodou na internete, keď som hľadala pomoc. Hneď som im napísala a o pár dní nastúpila. Prišla som sem s problémami, ktoré som vnútorne nevedela spracovať z minulosti. Mojím riešením bol alkohol alebo lieky (antidepresíva). Za…

Zdieľať stránku