oblasť

krízy a vzťahy

Pobytové programy, ktoré vám pomôžu prekonať náročné životné situácie, zvládnuť emočné krízy a zlepšiť medziľudské vzťahy.

pomôžeme vám to

prekonať a zvládnuť

V živote každého človeka môže nastať obdobie, keď sa z objektívnych dôvodov cíti naozaj zle. Krízu môžeme zažívať, ak sa stane niečo naozaj zlé, šokujúce alebo traumatizujúce, alebo sa nám prihodí viacej drobných nepríjemných vecí v krátkom čase, alebo dokonca stačí aj to, ak žijeme stereotypný život a dlhšie sa nám nestane nič dobré, nič povzbudzujúce, nič, čo by nám urobilo aspoň malú radosť. 

 

pomoc v tejto oblasti

Spoľahlivá pomoc pri zvládaní náročných životných situácií, duševných kríz a zlepšovaní medziľudských vzťahov.

Syndróm vyhorenia

Strata záujmu najmä v pomáhajúcich profesiách, chronický stres, psychická a emočná vyčerpanosť, celková únava.

Psychická vyčerpanosť

Celková duševná vyčerpanosť ako následok dlhodobého stresu, silného emočného vypätia alebo tiež životného stereotypu.

Životné situácie a krízy

Zvládnutie náročných životných situácií a emocionálnych kríz ako je úmrtie blízkej osoby, strata zamestnania, stagnácia a pod.

Rozvody a rozchody

Ukončenie partnerského vzťahu, zvládanie emócií, osamelosti a ďalšej komunikácie s partnerom, budovanie vlastného života.

Vzťahové problémy

Vzťahové krízy a zlepšovanie vzťahov. Partnerské, rodinné, priateľské a pracovné vzťahy, chorobná žiarlivosť, osamelosť.

pokoj a komfort

Vytvorili sme pre vás veľmi príjemné, bezpečné a diskrétne prostredie, ktoré vám poskytne komfort a uľahčí dosiahnutie želaných zlepšení. Samotný pobyt v prírodnej vysokohorskej lokalite a pokojnej atmosfére centra je terapeutický, uvoľňujúci a veľmi prospešný pre vašu celkovú duševnú pohodu. 

AV-kolaz2
Psychológ ALAVITA

chcete sa poradiť?

Porozprávajte sa priamo s našimi terapeutmi a získajte ďalšie podrobnosti o službách centra ALAVITA. 

Časté otázky

Odpovede na časté otázky o terapeutických pobytoch.

Poskytujete konzultáciu ohľadne pobytu?

Áno. Úprimne nám záleží na tom, aby ste boli so svojim terapeutickým pobytom skutočne spokojní. Preto vám poskytneme nezáväznú bezplatnú úvodnú konzultáciu, ktorá môže prebiehať telefonicky alebo formou online stretnutia. Získate tak všetky potrebné informácie ešte pred vaším rozhodnutím. Zistite viac o bezplatnej konzultácii.

Kedy je možné nastúpiť na pobyt?

Nástup na pobyt je obvykle možný do 7 dní od jeho objednania. Nastupuje sa zvyčajne v nedeľu, avšak v prípade potreby je možný nástup v ktorýkoľvek deň. Konkrétny dátum a čas nástupu na pobyt si môžete dohodnúť počas úvodnej konzultácie. Pre overenie aktuálnej možností nástupu nás neváhajte kontaktovať.

Ako mám postupovať, keď mám záujem o pobyt?

Postup je skutočne jednoduchý. Prejdite na stránku Záujem o pobyt, kde je všetko podrobne vysvetlené a kde nás môžete aj priamo kontaktovať.

Hradí tieto pobyty zdravotná poisťovňa?

Aby sme mohli našim klientom poskytovať tak intenzívnu pomoc, kvalitné služby a nadštandardnú starostlivosť, hradia si pobyt v celom rozsahu sami. Centrum ALAVITA je nezdravotnícke zariadenie a so zdravotnými poisťovňami aktívne nespolupracujeme. Jedným z dôvodov je aj možnosť zachovania plnej anonymity a absolútnej diskrétnosti pre našich klientov.

Akí ľudia sú najčastejšie vašimi klientmi?

Na pobyt do centra najčastejšie prichádzajú ľudia vo veku 20 až 65 rokov, ktorí majú záujem aktívne pracovať na zlepšení svojej psychiky a celkovej kvality života. Naši klienti sú obvykle príjemní a vzdelaní ľudia. Ak by ste ich stretli v bežnom živote, tak by ste zrejme ani nespoznali, že ich trápia nejaké psychické problémy. 

Skúsenosti našich klientov

Spoznajte názory ľudí, ktorí absolvovali pobyt v centre. 

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

Až keď som koncom leta skončila na pohotovosti s nespavosťou, reálne som si priznala, že mám problém. Dovtedy som zužovaniu svojich sociálnych kontaktov, tiež aktivít, úzkostiam a stresu z práce neprikladala až taký význam. Zatvárala som pred tým oči s…

Centrum ALAVITA je miesto, kde som prišla hľadať pomoc a našla som oveľa viac. Našla som SAMÚ SEBA. Dlho som hľadala, na rôznych miestach u viacerých odborníkov, spôsob, ako sa vysporiadať s vlastnými myšlienkami, emóciami, so životom ako takým. A…

Centrum ALAVITA som našla náhodou na internete, keď som hľadala pomoc. Hneď som im napísala a o pár dní nastúpila. Prišla som sem s problémami, ktoré som vnútorne nevedela spracovať z minulosti. Mojím riešením bol alkohol alebo lieky (antidepresíva). Za…

Zdieľať stránku