špecializovaný REZIDENČNý program

Zdravotníci-19

Intenzívna pomoc pre ľudí pôsobiacich v zdravotníctve, ktorí počas pandémie COVID-19 v súvislosti s výkonom povolania utrpeli traumu a zhoršenie psychického stavu.

Program Zdravotnici-19 ALAVITA 1

"Ďakujeme" rany nezahojí

Povolanie zdravotníkov je vo všeobecnosti veľmi namáhavé a stresujúce. Počas najhoršej pandémie za ostatné storočie však dosiahla pracovná záťaž zdravotníkov absolútne nové rozmery. Množstvo zdravotníkov sa kvôli práci počas pandémie už dlhšie pohybuje na hranici svojho fyzického a duševného vyčerpania. Prežívajú enormný stres a extrémne negatívne emócie. Takýto dlhodobý tlak a záťaž môže silne ovplyvniť duševné zdravie ktoréhokoľvek človeka, najmä ak sa týkajú ohrozenia života. V Centre ALAVITA chápeme, ako mohli takéto zážitky zasiahnuť vašu psychiku a čo dokážu spôsobiť v najhlbšom vnútri. Aj keď ďakovanie a potlesk pod oknami nemocnice sú určite príjemné, tieto rany zrejme nezahoja. My vám radi pomôžeme získať späť to, čo ste nám všetkým obetovali v práci počas pandémie – vaše duševné zdravie a pohodu.

Cielená intenzívna pomoc

Mnoho zdravotníkov na Slovensku trpí duševnými problémami, ktoré u nich vznikli pri výkone ich povolania v období pandémie COVID-19. V pobytovom terapeutickom centre duševného zdravia ALAVITA sme vytvorili unikátny rezidenčný terapeutický program Zdravotníci-19. Program sa priamo zameriava na intenzívnu pomoc zdravotníkom s duševnými problémami, ktoré sa v tejto súvislosti u nich vyskytujú najčastejšie. Poznáme špecifiká jednotlivých povolaní v zdravotníctve a v rámci terapie ich berieme plne do úvahy. Pracujeme tiež s konkrétnymi situáciami a okolnosťami, ktoré sú najčastejšou príčinou týchto problémov. 

Program Zdravotnici-19 ALAVITA 1

Zameranie programu

V priebehu pobytu v Centre ALAVITA môžete riešiť jeden alebo viacero nasledovných problémov súčasne.

Duševné zdravie

Traumy a PTSD

Traumatizujúce zážitky a situácie, obavy o svoj život i životy najbližších, posttraumatická stresová porucha.

Stres a adaptácia

Dlhodobý intenzívny stres spojený s výkonom zdravotníckeho povolania, nedostatok kvalitného odpočinku

Depresie a nálady

Depresívne nálady a epizódy, časté zmeny či striedanie nálad, bipolárna afektívna porucha.

Úzkosti a panická porucha

Úzkostné stavy súvisiace s prácou, generalizovaná úzkosť, úzkostná depresia, záchvaty paniky

Poruchy spánku

Znížená kvalita spánku, nespavosť, ľahký spánok, zaspávanie, skoré budenie, nočné mory, nočné hrôzy.

Fóbie a strachy

Agorafóbia a izolované fóbie súvisiace s ohrozením života a zdravia. Strachy a obavy neprimerané reálnej hrozbe.

Krízy a osobnosť

Syndróm vyhorenia

Všeobecná strata záujmu, apatia, psychická a emočná vyčerpanosť, celková fyzická i psychická únava.

Emocionálne krízy

Emocionálna nerovnováha, neistota, citová zmätenosť, paralýza či plochosť, vnútorná stagnácia, pocit bezradnosti.

Osobnosť a sebavedomie

Osobné hodnoty, životné smerovanie, zdravá sebaúcta a sebavedomie, osobnosť, nová motivácia do života.

Závislosti

Závislosť na liekoch

Nadmerné a dlhodobé užívanie liekov, najmä s tlmivým účinkom na bolesť či psychiku, prípadne liekov na spanie.

Závislosť na alkohole

Ľahšie formy závislosti - pravidelné pitie menších dávok či nárazové pitie v snahe lepšie zvládať psychickú záťaž.

Program Zdravotnici-19 ALAVITA

Komu je program určený

Špecializovaný terapeutický pobyt s programom ZDRAVOTNÍCI-19 môžu absolvovať záujemcovia s povolaním:

Radi pomôžeme aj ľuďom s inými profesiami v zdravotníctve, pre ktorých je obdobie pandémie veľkou záťažou na psychiku (dispečeri, vodiči záchrannej služby a podobne).

Jedinečná metóda pomoci

Terapeutická metóda v Centre ALAVITA je jedinečná najmä tým, aké formy pomoci využíva a ako ich vzájomne kombinuje s ohľadom na individuálne potreby a ciele každého klienta. Náš terapeutický prístup je celostný a orientovaný na riešenie prvotných príčin problémov. Program obsahuje rôzne formy terapie a podporných aktivít. Najčastejšie využívame kognitívno-behaviorálnu terapiu, ktorá spoločne s hypnoterapiou alebo autogénnym tréningom umožňuje dosiahnuť pomerne rýchle a stabilné zlepšenie stavu. Okrem toho sa v rámci psychoedukácie venujeme aj zlepšeniam v oblastiach, ktoré významne podporujú udržanie pozitívnych zmien ako zdravý spánok, stravovanie, work-life balance či organizácia vlastného života.

Terapia - Centrum ALAVITA
Terapeutická miestnosť Centrum ALAVITA

V ideálnych podmienkach

Rovnako ako všetky naše ďalšie služby, aj terapeutický program Zdravotníci-19 poskytujeme formou all-inclusive pobytu v zariadení vysokého štandardu, priamo v Centre ALAVITA. Iba vďaka tomu, že si klienti hradia pobyt sami, sme vám schopní ponúknuť tú najlepšiu terapiu, nadštandardnú starostlivosť, dokonalý komfort a absolútnu diskrétnosť. V našom centre nájdete pochopenie, pokoj, príjemnú atmosféru a súkromie v nádhernom prírodnom prostredí Liptova, aby ste sa mohli začať naplno venovať len sebe a svojim pozitívnym zmenám.

Ceny pobytov Zdravotníci-19

Mnoho ľudí pri riešení svojho duševného zdravia vyhľadáva okrem spoľahlivej pomoci aj kvalitnú starostlivosť a absolútnu diskrétnosť. Centrum ALAVITA poskytuje svojim klientom all inclusive terapeutické pobyty v zariadení vysokého štandardu. U nás nájdete účinnú terapiu, ľudský prístup, pokojné prírodné prostredie, komfortné ubytovanie s hotelovými službami a 100% anonymitu.

Ako prejav našej vďaky ponúkame na tento program špeciálnu uvádzaciu zľavu vo výške 30 %, čo predstavuje zvýhodnenie o 300-360 € za každý týždeň pobytu. Sme pevne presvedčení, že si to rozhodne zaslúžite. Najkratšie trvanie programu Zdravotníci-19 je 2 týždne a pre dosiahnutie stabilných pozitívnych zmien pri vážnejších problémoch je to ideálne 3 až 4 týždne.

Uvedené ceny sú za týždeň all inclusive pobytu, vrátane terapií, ubytovania, stravovania a služieb. Rozdiel v cene súvisí len s typom ubytovania. Môžete si vychutnávať súkromie v samostatnej izbe alebo zvoliť ekonomickejší variant v izbe s ďalším klientom. Nad rámec all inclusive balíčka si môžete zakúpiť dodatočné sedenia s terapeutom alebo služby starostlivosti o telo. Uvedené ceny sú vrátane DPH.

-30% 
uvádzacia zľava

Zdravotníci-19

Špecializovaný terapeutický pobyt

830€ 
/týždeň

1190 € /týždeň

-30% 
uvádzacia zľava

Zdravotníci-19

Špecializovaný terapeutický pobyt

690€ 
/týždeň

990 € /týždeň

Uvádzacia zľava 30% je k dispozícii pre limitovaný počet pobytov.
V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.