POBYT

Pobyt v centre ALAVITA

Doprajte si čas pre seba, naučte sa nové veci, posilnite svoju psychiku a dokonale zrelaxujte počas komfortného pobytu uprostred prírody.

Spolocenská miestnosť Centrum ALAVITA

všetko je ľahšie

Ideálne podmienky pre vaše pozitívne zmeny

Pobyt je veľmi dôležitou súčasťou dosiahnutia vašich pozitívnych zmien. Získate odstup od svojich každodenných povinností, vrátite sa k sebe, stíšite svoju myseľ, budete mať dostatok času zamyslieť sa nad dôležitými oblasťami vášho života a môžete sa naplno sústrediť iba na svoje zlepšenia.

Váš pobyt absolvujete v pokojnom a komfortnom prostredí nášho centra, uprostred nádhernej prírody Liptova. Samotný pobyt je pre vašu myseľ veľmi príjemný a terapeutický. Zároveň výrazne skráti čas a uľahčí vám dosiahnutie želaných pozitívnych zmien. Celodenný program vám ponúkne vyvážený pomer rôznych zaujímavých aktivít a zároveň dostatok času na kvalitný odpočinok.

Nástup bez čakania

Vďaka väčšej kapacite môže váš pobyt obvykle začať už v najbližšiu nedeľu, prípadne v inom zvolenom termíne.

Trvanie 1 až 3 týždne

Radi vám pomôžeme zvoliť si vhodnú dĺžku pobytu pre dosiahnutie vašich želaných pozitívnych zmien.

Profesionálny prístup

Klienti nášho centra sa môžu spoľahnúť na vysokú úroveň služieb, odbornosť, profesionalitu a otvorené jednanie.

Absolútna diskrétnosť

Počas pobytu aj po jeho ukončení máte u nás garantovanú úplnú anonymitu. Je pre nás dôležité, aby ste sa cítili bezpečne.

zdravie a komfort

Ubytovanie a stravovanie

Záleží nám na tom, aby bol pre vás pobyt v našom centre výnimočným zážitkom. V ALAVITE na vás čaká profesionálny prístup, skúsení odborníci, priateľská atmosféra, príjemný pokoj a úplná anonymita.

Prostredie Centrum ALAVITA

Krásna prírodná lokalita

Centrum ALAVITA je situované vo výnimočnej lokalite, medzi Donovalmi a Ružomberkom, na konci obce Liptovské Revúce. Zo všetkých strán je obklopené krásnymi horami a lúkami. 

1-lôžková izba - Centrum ALAVITA

Komfortné ubytovanie

V centre máte k dispozícii 1- a 2-lôžkové izby, pričom všetky majú vlastné sociálne zázemie a loggiu. Zariadenie izieb je moderné, praktické a zároveň vytvára pocit domáceho pohodlia. 

Chutné stravovanie

Ponúkneme vám vyváženú skladbu chutných a zdravých jedál, ktoré v našej kuchyni denne pripravujeme z čerstvých surovín. K dispozícii máte zdravé nesýtené nápoje, čaje a kávu. 

Relax pri knihe Centrum ALAVITA

Voľný čas a pohyb

Vo voľnom čase si môžete prečítať dobrú knihu z našej knižnice, zahrať si biliard alebo si zacvičiť v našom fitku. V okolitej prírode je veľa príležitostí na rozmanité outdoorové aktivity.

faq

Časté otázky

Je tento pobyt vhodný aj pre mňa?

Pobyt v centre ALAVITA je pre vás vhodný, ak hľadáte aktívny spôsob ako zlepšiť svoje duševné zdravie, dosiahnuť psychickú pohodu a zvýšiť kvalitu svojho života. Nezáleží na tom, ako dlho problémy trvajú. Dôležité je najmä to, aby ste mali záujem vedome pracovať na zlepšení svojej psychiky.

Pobyt nie je vhodný pre ľudí s ťažkými formami psychických problémov či výbuchmi hnevu, pre ľudí s významne zníženými kognitívnymi funkciami (myslenie, pozornosť, pamäť) a tiež pre tých, ktorí majú z akéhokoľvek dôvodu problém samostatne fungovať alebo tráviť čas v užšej skupine ľudí. Ak sa chcete uistiť, kontaktujte nás a využite bezplatnú telefonickú konzultáciu.

Ako prebieha pobyt vo vašom centre?

Po príchode do centra sa ubytujete, poskyneme vám harmonogram aktivít a prevedieme vás po centre. Vaše aktivity a stravovanie sú vždy naplánované tak, aby ste mali na všetko dostatok času.

Deň sa začína o 8. hodine raňajkami. Následne sa na interaktívnych seminároch venujete zaujímavým témam a zručnostiam na dosiahnutie vašich želaných zlepšení. Po obede máte vždy dlhšiu prestávku na príjemný oddych. Popoludní vás čakajú tematické prednášky, rôzne praktické aktivity alebo relaxácie, prípadne máte možnosť venovať sa voľnočasovým aktivitám. Po večeri sú ešte k dispozícii relaxačné a oddychové činnosti, ktoré po celom dni upokoja vašu myseľ. Od 22. hod je v centre nočný pokoj, aby ste mali tie najlepšie podmienky pre osviežujúci spánok. 

Ako budem tráviť voľný čas?

Je skutočne mnoho spôsobov, ako u nás tráviť voľný čas. Môžete si vychutnávať rôzne formy pasívneho odpočinku alebo si prečítať dobrú knihu z našej veľkej knižnice, zahrať si biliard alebo šípky, zacvičiť si v našom vlastnom kardio-fitku alebo stráviť príjemný čas s ostatnými klientmi, napríklad hraním spoločenských hier. V okolí centra je množstvo príležitostí na vonkajšie aktivity, náročnejšiu turistiku, nordic walking či príjemné prechádzky v nádhernej prírode. 

Je možné počas pobytu opustiť centrum?

Áno. V našom centre nie sú klienti počas dňa žiadnym spôsobom obmedzovaní. V čase voľna si môžete pokojne odskočiť do obchodu, do lekárne a podobne. Ak máte počas pobytu neodkladné povinnosti či stretnutia, môžete odísť aj na celý deň. 

Čo ak mám stravovacie obmedzenia?

K pobytu si môžete doobjednať bezlaktózovú alebo bezlepkovú diétu. Vegetariánske stravovanie je k dispozícii bez doplatku. Iné diéty alebo typy špeciálneho stravovania nie sú dostupné.

Môžem mať pri sebe mobil alebo notebook?

Áno. Mobil, notebook či smart hodinky môžete mať po celý čas na svojej izbe, prípadne si ich vziať keď idete mimo centrum. Pre zachovania súkromia ostatných klientov nie je možné mať ich pri sebe v spoločných priestoroch centra, vrátane seminárov a iných aktivít.

V akých termínoch začínajú vaše pobyty?

Pobyty v centre ALAVITA prebiehajú celoročne (okrem obdobia nižšie) a začínajú sa každý týždeň v nedeľu. Nástup je v nedeľu popoludní a ukončenie pobytu je v sobotu o 13. hodine. V prípade potreby je možné dohodnúť aj iný deň nástupu na pobyt.

V období 28. júl - 10. august 2024 pobyty neprebiehajú.

Kedy máte najbližšie voľné termíny?

Vďaka kapacite centra je obvykle možné nastúpiť už najbližšiu nedeľu, prípadne nasledujúcu. Dostupnosť termínu vám radi potvrdíme telefonicky.

Pobyt je možné rezervovať na konkrétny termín až 6 mesiacov vopred. 

Ako si správne zvoliť trvanie pobytu?

Vhodná dĺžka pobytu je individuálna. Závisí od vášho aktuálneho stavu a tiež od želaného výsledku. Trvanie vášho pobytu vám radi odporučíme na základe informácií z telefonickej konzultácie. Neváhajte nás kontaktovať.

Je možné u vás parkovať?

Áno. Počas vášho pobytu môžete bezplatne parkovať v areáli nášho centra.

Ako zistím cenu pobytu?

Ceny našich pobytov a služieb nájdete v cenníku.

Celkovú cenu pobytu vám radi poskytneme počas telefonickej konzultácie, keď nám upresníte detaily pobytu a služieb, o ktoré máte záujem.

Neváhajte nás kontaktovať na 0944227731.

Mám záujem o pobyt. Ako mám postupovať?

Postup je veľmi jednoduchý. Zavolajte nám na číslo 0944227731 a priamo s našimi špecialistami sa o všetkom porozprávate, poradíte sa o vhodnom trvaní pobytu a získate odpovede na vaše otázky. 

V prípade záujmu len vyplníte objednávkový formulár. V ňom si zvolíte dátum začiatku pobytu, jeho trvanie a typ ubytovania. Tiež si môžete doobjednať individuálne sedenia či špeciálne stravovanie.

Pobyt v 2-lôžkovej izbe je dostupný len pre dvojice, ktoré si ho objednajú a absolvujú spoločne. 

Neváhajte a kontaktujte nás

fotogaléria

Priestory centra ALAVITA

Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Kontaktujte nás

Zavolajte denne v čase 9-19 hod. alebo nám napíšte.

Záujem z alavita.sk