Relaxačný pobyt

Relaxačno-terapeutický pobyt vhodný pri psychickej únave a vyčerpanosti, tiež na duševnú regeneráciu, zlepšenie mentálnej kondície a posilnenie vnútornej pohody.

Relaxačno-terapeutický pobyt centra ALAVITA, zameraný na zníženie stresu a napätia, posilnenie mentálnej kondície, kvalitnú relaxáciu, dokonalý odpočinok a celkové zlepšenie duševného zdravia.

Počas mentálnych a dychových relaxačných aktivít si osvojíte rôzne postupy a nástroje na to, aby ste mali stres pod kontrolou a mohli rozvíjať svoju duševnú pohodu. 

Môžete si tiež objednať individuálne sedenia s psychológom alebo terapeutom a riešiť hlavné príčiny vášho stresu.

Vhodný aj pri

Hodnoty - ako im to zlepší život

zistíte ako funguje ľudská myseľ a pochopíte príčiny svojich problémov

Nájdete riešenie problému a spoznáte spôsob ako dosiahnuť psychickú pohodu

Dostanete konkrétne návody a osvojíte si účinné techniky, aby ste si dosiahnuté zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

Čo vám pobyt poskytne

Pobyt vám umožní rýchlo a hlboko zrelaxovať v optimálnom prostredí a naučí vás ako mať stres viac pod kontrolou.

Ideálne podmienky

Vonkajšie i vnútorné prostredie centra ponúka ideálne podmienky pre psychickú relaxáciu. Zdravé prírodné prostredie bez rušivých podnetov, pokojná atmosféra, absolútne súkromie, hotelové služby a všetko potrebné pre dokonalý odpočinok.

Overené metódy

Poskytneme vám najefektívnejšie spôsoby znižovania, manažmentu a prevencie nadmerného stresu. Spoznáte konkrétne metódy, postupy a návody na to, ako môžete vy sami svoju duševnú pohodu zlepšovať a dlhodobo udržiavať.

Režimová terapia

Úprava denných režimov je pre zlepšenie psychiky dôležitá. Počas pobytu sa vaše činnosti, ako procedúry, odpočinok, stravovanie a kvalitný spánok opakujú v rovnakých časoch, čo významne znižuje váš stres a posilňuje mentálnu kondíciu.

Denný harmonogram

Ako vyzerá typický deň počas relaxačného pobytu

Dni sú naplánované tak, aby v maximálnej miere posilňovali vašu duševnú pohodu. Každý klient má individuálny plán procedúr, aby vopred poznal svoj program. 
Počas dňa absolvujú klienti rôzne relaxačné cvičenia, mindfulness, autogénny tréning, prácu s emóciami, tematické prednášky a podobne. V prípade záujmu môžu doobjednať sedenie s psychológom alebo terapeutom či hypnoterapiu.
Neskôr poobede majú klienti osobné voľno, ktoré trávia podľa vlastného uváženia. Obvykle relaxujú, opakujú si nové poznatky zo seminárov, čítajú knihy z našej knižnice, idú si zahrať biliard, zacvičiť do fitness alebo sa prejsť do okolitej prírody, hrajú spoločenské hry alebo sa príjemne porozprávajú v spoločenskej miestnosti pri krbe.

Terapeutické metódy

Pre koho je pobyt vhodný

Komu je relaxačný pobyt určený

Tento pobyt je vhodný ľudí, ktorí prežívajú akútny či chronický stres, sú psychicky vyčerpaní alebo pociťujú vyhorenie. Tiež je vhodný v náročných životných situáciách alebo obdobiach, ktoré sú sprevádzané vysokou mierou mentálneho vypätia. 

Naopak nie je vhodný ako prvá voľba v prípade, že človek pociťuje iné psychické problémy ako sú úzkosti, paniku, depresie a podobne. Vtedy je vhodnejší náš Terapeutický pobyt.

Ak by ste sa radi uistili, či je relaxačný pobyt pre vás tým správnym riešením, kontaktujte nás. Ochotne to s vami preberieme a poskytneme vám úprimný názor.

Informácie a cena

Názov: Relaxačný pobyt ALAVITA

Popis: Relaxačno-terapeutický pobyt, zameraný na zníženie stresu a napätia, posilnenie mentálnej kondície a celkové zlepšenie duševného zdravia.

Trvanie pobytu: min. 3 dni (3 noci)
Typ a objem aktivít: 1,5 hodín /deň
Možnosť objednať individuálne sedenia.

Miesto: Centrum ALAVITA, Liptovské Revúce
Typ ubytovania:
1-lôžková izba
Stravovanie: celodenné (5x) + nápoje

Začiatok pobytu: po dohode, 13.-14. hod.
Ukončenie pobytu: odchod do 13. hod
Parkovanie:
 zdarma v areáli centra

Cena all-inclusive pobytu: 
• Pri trvaní 3-5 dní: 125€ /deň 
• Pri trvaní 6 a viac dní: 115€ /deň 

Balík all-incusive

1-lôžková izba - Centrum ALAVITA

Pre najlepší spánok

Zdravému spánku našich klientov sme pri zariaďovaní centra venovali zvláštnu pozornosť. V izbách sú 100 cm široké čalúnené springbox postele a kvalitné taštičkové 24 cm vysoké matrace SEGUM s kokosovými vláknami, kaučukovou pamäťovou penou a 7 zónami tvrdosti. Tiež máte k dispozícii dve veľkosti vankúšov a plne zatemňovacie závesy, ktoré umožňujú vytvoriť dokonalé podmienky pre váš zdravý spánok.

Hodnoty - čomu predídu - čas, námaha sklamania

zistíte ako funguje ľudská myseľ a pochopíte príčiny svojich problémov

Nájdete riešenie problému a spoznáte spôsob ako dosiahnuť psychickú pohodu

Dostanete konkrétne návody a osvojíte si účinné techniky, aby ste si dosiahnuté zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

Časté otázky

Ponúkate aj špeciálne stravovanie?

Klienti so stravovacími obmedzeniami majú k dispozícii dietetické stravovanie, pri ktorom sú s ohľadom na vyššie náklady na suroviny a prípravu sú účtované príplatky uvedené v cenníku.

Pri iných obmedzeniach sa na možnosti stravovania môžete informovať. Vegetariáni majú v rámci každého chodu k dispozícii jedno bezmäsité jedlo. Stravovanie pre vegánov neposkytujeme.

Ako sa objednávajú doplnkové služby?

Ak máte záujem o individuálne sedenia s psychológom alebo terapeutmi, stačí to uviesť do poznámky vo Vašej objednávke vrátane počtu sedení. Pri terapeutoch uveďte aj to, s kým konkrétne chcete sedenia mať. V určitých prípadoch je možné objednať sedenie aj počas absolvovania pobytu.
Záujem o špeciálne stravovanie je potrebné uviesť už vo Vašej objednávke, kde sa dá vybrať z možností.

Hradí tieto pobyty zdravotná poisťovňa?

Nie. Centrum ALAVITA je nezdravotnícke zariadenie a so zdravotnými poisťovňami nespolupracujeme. Zároveň nám to umožňuje zachovať pre našich klientov absolútnu diskrétnosť.

Ako prebieha úhrada pobytu?

Po vzájomnom odsúhlasení detailov vám zašleme emailom zálohovú faktúru na celkovú cenu pobytu. ktorú je potrebné uhradiť pred nástupom. Po prijatí úhrady vám rezerváciu pobytu v dohodnutom termíne potvrdíme a emailom vám zašleme riadnu faktúru. 

Je možné zaplatiť pobyt priamo v centre?

Úhradu za pobyt je možné zrealizovať len na bankový účet. Zálohovú faktúru môžete zaplatiť platobným príkazom z vášho účtu alebo hotovostným vkladom na náš účet priamo v banke.

Máte programy pre firmy a zamestnancov?

Vlastníte alebo riadite firmu a uvažujete nad pobytom pre seba alebo vašich zamestnancov?

Kontaktujte nás a ochotne vám poskytneme všetky informácie o službách centra ALAVITA v oblasti duševného zdravia pre firmy a ich kľúčových zamestnancov.

Čo povedali naši klienti

Skúsenosti ľudí, ktorí absolvovali terapeutický pobyt.

Semináre pod vedením p. Matejovič boli jedným slovom dokonalé. Vždy k veci, plné užitočných informácií, o ktorých som dovtedy nemala vedomosť. Témy ako vzťahy, emócie, vedomie a podvedomie, ciele, zvládanie záťažových situácií a mnohé ďalšie, sme si vždy prešli na konkrétnych prípadoch zo života. Dovolím si tvrdiť, že ak by sa každý človek dostal k týmto informáciám už počas školskej dochádzky, žil by šťastnejší a pohodovejší život s minimálnym stresom a príjemným nadhľadom. Jednoducho by žil múdro.

Katka

  Našla som SAMÚ SEBA. Dlho som hľadala, na rôznych miestach u viacerých odborníkov, spôsob, ako sa vysporiadať s vlastnými myšlienkami, emóciami, so životom ako takým. A práve tu som dostala presný návod AKO NA TO. Ako sa spoznať, vidieť sa takú aká naozaj som, ako so sebou pracovať. Návod ako SA STRETNÚŤ SAMA SO SEBOU. Naslovovzatí profesionáli mi ukázali a pomohli pochopiť PRINCÍP.

  Eva

   Načerpala som silu, duševnú pohodu, neskutočný relax, osvojila som celý rad terapeutických techník, ktoré mi pomôžu vyriešiť úzkosť, stres v mojom živote a pomôžu zastaviť neželané myšlienky. A to všetko vďaka špičkovým odborníkom, ktorí toto centrum vedú a poskytujú celý komplex služieb svojim klientom, vrátane vkusne zariadených izieb, veľmi chutné a zdravé jedlá a nápoje, čistota a pocit bezpečia, individuálny prístup, absolútne súkromie a diskrétnosť, vedecké poznatky, techniky a metódy, ktoré dávajú zmysel a pomáhajú pri riešení duševných ťažkostí.

   Zuzana

    Z pobytu si odnášam to, že najdôležitejšie je vrátiť sa racionálne sama k sebe, žiť svoj život korektne – hlavne voči svojim potrebám a mať sa rád. Ďakujem Vám veľmi pekne, verím, že aj vďaka Vašej pomoci, ochote, profesionálnemu a aj ľudskému prístupu sa môj život uberie tým správnym smerom a konečne to budem JA, kto ho bude riadiť a smerovať.

    Petronela

     Najhodnotnejšie strávené 2 týždne v mojom dospelom živote. Informácie, ktoré som tu dostala spolu s otvoreným a priamym prístupom terapeutov mi pomohli uvedomiť si skutočne podstatné veci. Odchádzam s jasnou hlavou a chuťou do života. Tento koncept, ktorý ponúka centrum Alavita, odporúčam všetkými desiatimi tým, ktorí majú záujem zlepšiť svoju psychickú kondíciu a duševné zdravie.

     Lenka

      Osobitne chcem vyzdvihnúť profesionálny prístup, výborné prednášky s praxou vybavenými terapeutmi, ktorí okrem školiteľských hodín ľudsky kedykoľvek pomôžu aj pri rôznych osobných problémoch. Okrem toho nedá mi nespomenúť aj výbornú kuchyňu a výber jedál. Ďakujem všetkým zamestnancom a lektorom zariadenia za ich profesionálny a ľudský prístup, ktorý sa len tak bežne nevidí. Vrelo odporúčam.

      Jana

       Kontaktujte nás na 0944227731 alebo cez tento formulár. Využite bezplatnú telefonickú konzultáciu. 

       Kontakt AV

       Voucher

       Newsletter

       Prihláste sa na odber a zostaňte informovaní o novinkách.
       Newsletter AV