Tematické programy

Špecializované vzdelávacie programy sú rozšírením programu ALAVITA SelfCare a prinesú vám ďalšie zlepšenia v kľúčových oblastiach vášho života.
Skupinová terapia - Centrum ALAVITA

Ešte viac pozitívnych zmien v oblasti, na ktorej vám záleží.

Na základe dlhoročných praktických skúseností našich odborníkov v oblasti individuálnej terapie sme vytvorili špecializované programy, zamerané na najčastejšie duševné problémy a oblasti osobného rozvoja. Obsahujú všetky podstatné informácie, hlavné princípy, overené postupy a praktické metódy riešenia, ktoré sú pre dosiahnutie trvalého zlepšenia v danej oblasti kľúčové. 

Tieto tematické programy sa venujú vždy len jednej oblasti alebo problému a klienti ich môžu absolvovať počas týždňového pobytu nad rámec hlavného programu ALAVITA SelfCare. Zameriavajú sa na praktické riešenia bez potreby memorovania množstva teórie. Sú plnohodnotnou alternatívnou klasickej terapie. V prípade záujmu o riešenie vašich špecifických problémov sú k dispozícii aj rôzne individuálne formy pomoci.

Zameranie tematických programov

Tematické programy sa zameriavajú vždy na konkrétnu oblasť či problém. V koncentrovanej forme získate priamo od skúsených terapeutov všetky dôležité vedomosti, postupy a zručnosti, potrebné na dosiahnutie trvalých pozitívnych zmien. Programy absolvujete počas jedného týždňa so začiatkom v uvedenom termíne.

Osobnostný rozvoj

Vedomé šťastie a wellbeing

Zistite ako môžete vedome získať viac šťastia, spokojnosti a pohody, ako si vybudovať zdravú sebaúctu a trvale zvyšovať kvalitu svojho života.

Vzťahy a životný partner

Zlepšite svoje medziľudské vzťahy a začnite ich vedome manažovať. Osvojte si vyššie sociálne zručnosti, efektívnu komunikáciu a asertivitu.

Príprava na dôchodok

Odchod na dôchodok je veľmi stresujúci. Zistite ako to čo najlepšie zvládnuť, udržať si duševnú pohodu a užívať si toto obdobie života naplno.

Duševné zdravie

Psychická pohoda s KBT

Zlepšite svoje duševné zdravie. Naučte sa od skúsených terapeutov ako si zvyšovať svoju psychickú pohodu pomocou techník KBT.

panicka-porucha-pobyt

Úzkosti a panická porucha

Naučte sa priamo od terapeutov, ako môžete svoju úzkosť či paniku zmierniť alebo sa jej zbaviť aj s využitím efektívnej svojpomoci.

Syndrom vyhorenia - Burnout

Syndróm vyhorenia a depresie

Spoznajte príčiny vášho vyhorenia či depresií, osvojte si spôsoby ako s nimi účinne bojovať a znovu prevezmite kontrolu nad svojim životom. 

dlhodobý stres

Stres a psychická únava

Zistite ako sa efektívne zbaviť nadmerného stresu a znovu načerpať životnú energiu. Osvojte si nový prístup a dokonale zrelaxujte.

Nespavosť

Poruchy spánku

Začnite znovu dobre spávať. Odhaľte skutočné príčiny vašej nespavosti a naučte sa konkrétne kroky a postupy, aby ste znovu zdravo spali.

Kalendár tematických programov

Prehľad termínov konania tematických programov.

Termíny 2023

Termíny 2024

Tematický program je voliteľnou nadstavbou programu ALAVITA SelfCare a objednať si ho môžete v objednávke pobytu.

Skúsenosti našich klientov

Spýtali sme sa našich klientov, ako im naše pobytové programy zlepšili život.

Všetky informácie a odporúčania, nástroje a zručnosti, ktoré som tu získala, mi pomohli pochopiť samú seba, moju životnú situáciu, moju myseľ i moje telo. Dostala som tu „návod na obsluhu“ svojho JA, aby bolo konečne šťastné. Už po pár dňoch začalo všetko dávať zmysel...

Silvia

Do Alavity som prišiel so syndrómom vyhorenia, začínajúcou depresiou a pocitom zlyhania naprieč celým spektrom môjho ja. Vďaka férovému a otvorenému prístupu som prišiel na to, že je v poriadku byť zdravo ľahostajný, ba čo viac, mať sa rád, prijať sa a cez sebaspoznanie si uvedomiť, že som pre seba tá najdôležitejšia osoba a zaslúžim si viac.

Marek

Už viem, že som silná, silnejšia ako som si kedy myslela. Uvedomila som si, že čo si chcem udržať a čo chcem zmeniť. Spoznala som svoje hodnoty a priority. Spoznala som samú seba.

Dana

Máme desiatky ručne písaných referencií od našich klientov.

Výhody pobytu v centre ALAVITA

Pobyt v našom centre vám prinesie množstvo jedinečných benefitov.

Posuňte svoj život na novú úroveň

Spravte pre seba niečo výnimočné a začnite žiť naplno.