Intenzívna pomoc a trvalé zlepšenia v krátkom čase.

Počas terapeutického pobytu významne zlepšíte svoju psychiku, dosiahnete duševnú pohodu a zistíte ako zvýšiť kvalitu svojho života príjemným spôsobom.
Miestnosť pre individuálne sedenia

Dosiahnite zlepšenie a preberte kontrolu.

Terapeutický pobyt centra ALAVITA vám ponúkne účinnú pomoc, praktické riešenia, overené informácie a užitočné rady, aby ste mohli dosiahnuť želané pozitívne zmeny, zlepšiť svoj duševný stav a získať psychickú pohodu. 

Počas pobytu absolvujete kvalitnú terapiu, naučíte sa ako prevziať kontrolu nad svojou psychikou a naviac si dokonale oddýchnete v nádhernom prostredí Liptova. 

Pozitívne zmeny v krátkom čase.

Terapeutické pobyty v centre ALAVITA ponúkajú omnoho intenzívnejšiu a komplexnejšiu pomoc ako bežne dostupná terapia. Klienti sa počas pobytu absolvujú vyvážený pomer individuálnych a skupinových aktivít. 

Pobyt obvykle obsahuje týždenne 26 hodín rôznych foriem terapie. Na dosiahnutie trvalých zlepšení našim klientom obvykle postačujú 2 až 3 týždne pobytu.

Používané metódy

Čo sa na pobyte naučíte.

Vnútornú pohodu môžete získať len cez vlastné poznanie a schopnosti. Spolu s terapiou vám poskytneme mnoho overených informácií, dostanete konkrétne návody a účinné techniky, aby ste si vaše zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

Ako funguje ľudská myseľ

Ak chcete prevziať kontrolu, potrebujete vedieť ako veci fungujú. Spoznáte dôležité princípy ľudskej mysle, funkcie vedomia i podvedomia, a čo všetko má vplyv na to, ako premýšľate, ako konáte a aké emócie či telesné pocity zažívate.

Lepšie odhaľovať príčiny

Psychickými problémami označujeme aj nepríjemné emócie a telesné prejavy, ale tiež neželané myšlienky, predstavy či správanie. Naučíte sa, ako skutočné príčiny týchto problémov u seba správne definovať, aby ste ich mohli vyriešiť.

Používať účinnejšie riešenia

Zoznámime vás s efektívnymi spôsobmi riešenia rôznych psychických problémov. Spoznáte konkrétne metódy, postupy a návody na to, ako môžete vy sami svoju psychiku zlepšovať a tieto pozitívne zmeny si aj naďalej udržiavať.

Zvýšiť vlastné sebavedomie

Naučíte sa, ako si môžete rýchlo vybudovať vlastné sebavedomie, ktoré je primerané a autentické. Získať kontrolu nad duševným zdravím je skvelý začiatok a tento úspech vám dodá potrebnú sebaistotu a motiváciu.

Udržať si duševnú pohodu

Duševná pohoda má hodnotu len vtedy, ak si ju vieme sami vytvoriť, rozvíjať a chrániť. Iba tak máme istotu, že o ňu neprídeme. Ukážeme vám ako to dosiahnuť a zároveň si budovať pozitívny vzťah k sebe samému.

Ako riešiť vzťahové problémy

Ponúkneme vám nový, netradičný pohľad na vzťahy a zistíte, či sú skutočne hlavnou podmienkou vášho šťastia a spokojnosti. Spoznáte konkrétne návody na udržiavanie a zlepšovanie vzťahov v rôznych oblastiach.

Oblasti pomoci

Duševné zdravie, krízy a životné situácie.

Terapeutický pobyt je vhodným riešením mnohých problémov.

Úzkosti a panika

Úzkosti, úzkostná depresia, panická porucha.

Strachy a fóbie

Rôzne strachy, sociálna fóbia, agorafóbia a izolované fóbie.

Depresia a nálady

Stredne ťažké a ľahšie formy depresie, bipolárna porucha.

Stres a vyčerpanosť

Chronický stres, psychická únava a celková vyčerpanosť.

Syndróm vyhorenia

Vyhorenie v pracovnej alebo inej oblasti v akejkoľvek fáze.

Príjem potravy

Mentálna bulímia, nutkavé ujedanie, záchvatové prejedanie

Poruchy spánku

Problémy so zaspávaním, ľahký spánok, skoré budenie.

Látkové závislosti

Psychické formy závislostí, bez abstinenčných príznakov.

Náročné situácie

Zvládanie životných situácií - rozvod, strata blízkeho a pod.

Adaptácia na zmeny

Život bez detí či partnera, odchod do dôchodku, práca

Vzťahové problémy

Zlepšenie vzťahov, osamelosť, zvládanie emócií vo vzťahoch

Neviem čo mi je

Kontaktujte nás a spoločne zistíme ako vieme pomôcť.

Informácie o pobyte.

Názov: Terapeutický pobyt ALAVITA

Popis: Pobyt zameraný na zlepšenie duševného stavu, zvládnutie náročných situácií a celkové zvýšenie kvality života.

Objem terapeut. aktivít: 26 hodín za týždeň
Trvanie pobytu: 2 až 4 týždne
Miesto: ALAVITA, Liptovské Revúce
Typ ubytovania: 1-lôžková izba

Cena terapeutického pobytu

Cenník platný od 1.4.2023. Cena vrátane DPH.

Terapeutický pobyt: 1290€ /týždeň

Terapeutický pobyt
1290€ /týždeň

Čo pobyt obsahuje

Spolocenská miestnosť Centrum ALAVITA

Typický deň v centre.

Dni v centre sú štruktúrované a ich harmonogram je navrhnutý tak, aby posilňoval duševnú pohodu klientov. Aktivity a odpočinok sú starostlivo vyvážené. Dopoludnia prebieha psychoedukácia a KBT s dôrazom na praktické využitie znalostí. Popoludní majú klienti na programe rôzne relaxačné cvičenia, prácu s emóciami, tematické prednášky a podobne. V prípade záujmu môžu absolvovať individuálne sedenia. Neskôr majú klienti osobné voľno, ktoré trávia podľa vlastného uváženia. Obvykle relaxujú, opakujú si nové poznatky zo seminárov, čítajú knihy z našej knižnice, idú si zahrať biliard, zacvičiť do fitness alebo sa prejsť do okolitej prírody, hrajú spoločenské hry alebo sa príjemne porozprávajú v spoločenskej miestnosti pri krbe.

Výhody pobytovej terapie

Pobyty centra ALAVITA vám poskytnú množstvo jedinečných benefitov, ktoré vám umožnia dosiahnuť želané pozitívne zmeny v krátkom čase a príjemným spôsobom.

Čas len pre seba

Niekedy nemusí byť ľahké urobiť ten prvý krok a vyhradiť si čas len pre seba, pre zlepšenie svojej psychiky a celkovej kvality svojho života. Už len to, že vypreferujete seba a svoje šťastie nad všetko ostatné, je pre vás veľmi terapeutické. Je to začiatok nového vzťahu k sebe samému.

Komfort a starostlivosť

Vďaka all-inclusive službám a priateľskej atmosfére v centre môžete rýchlo zabudnúť na každodenné povinnosti a venovať celú svoju pozornosť len svojim pozitívnym zmenám.

Denne 4+ hodín aktivít

Vašim zlepšeniam sa v priebehu pobytu venujeme skutočne naplno. Takýto objem a intenzitu terapie neponúka žiadny iný spôsob pomoci.

Rôzne metódy a formy pomoci

Počas pobytu absolvujete rôzne metódy a formy pomoci. Každému pomáha niečo iné. Takto máte príležitosť zistiť, ktorá metóda vám prináša najväčšie zlepšenia a tiež spoznať nové spôsoby pomoci.

Možnosť vyskúšať a doladiť

Vaše nové zručnosti a mentálne nástroje si môžete ihneď prakticky vyskúšať a následne s terapeutom doladiť prípadné nejasnosti.

Skúsenosti ostatných

Počas skupinových aktivít a tiež počas osobných rozhovorov máte príležitosť spoznať názory a skúsenosti ľudí v podobnej situácii.

Režimová terapia

Úprava denných režimov je pre zlepšenie psychiky dôležitá. Počas pobytu sa aktivity ako racionálne stravovanie, zdravý pitný režim a kvalitný spánok opakujú v rovnakých časoch a buduje sa návyk.

Pokojné prostredie a príroda

V centre je trvalý pokojový režim, vďaka čomu si vaša myseľ môže oddýchuť od všetkých ruchov bežného života. Pri pohľade z okna uvidíte krásnu prírodu, ktorá láka na dlhé prechádzky a športovanie.

Rýchle pozitívne zmeny

Vďaka tomu, že na vašu psychiku v ideálnych podmienkach pôsobí súčasne množstvo pozitívnych vplyvov, významné pozitívne zmeny prichádzajú v porovnaní s bežnou terapiou už vo veľmi krátkom čase.

Trvalé a stabilné zlepšenia

Našim cieľom je pomôcť vyriešiť problém a priniesť trvalé zvýšenie kvality vášho života. Počas pobytu vás preto naučíme všetko potrebné na to, aby ste si svoju duševnú pohodu mohli sami trvalo udržiavať.

Skúsenosti našich klientov.

Spoznajte názory ľudí, ktorí absolvovali pobyt v centre.

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

Skúsenosť klienta #45

Moje manželstvo sa skončilo rozchodom a môj život sa rozbil na kúsky, upadla som do frustrácie, sebaľútosti a nevedela som si predstaviť ako budem ďalej žiť. Stála pri mne rodina, priatelia, no i tak som z tejto neželanej situácie nevedela…

Skúsenosť klienta #44

Alavita bolo najlepšie rozhodnutie, aké som mohla za posledné obdobie vo svojom živote urobiť. Trpela som úzkostnými stavmi z nefunkčných vzťahov a nespavosťou. Pani Matejovič, ktorá našu skupinu sprevádzala celým pobytom, či už na seminároch alebo individuálnych sedeniach, mi ukázala…

Skúsenosť klienta #43

Do centra Alavita som prišla s úzkostno-depresívnou poruchou, s ktorou som si už nevedela dať rady. Nezabrali mi AD (antidepresíva) a lieky na uvoľnenie mi pomáhali aspoň nato, aby som vstala z postele. Pociťovala som neustálu nervozitu a veľké bolesti…

Pre koho je pobyt vhodný

Komu tento pobyt pomôže najviac

Terapeutický pobyt v našom centre je vhodný pre dospelých ľudí, ktorí majú záujem svoj problém aktívne riešiť a spolupracovať s našimi terapeutmi na dosiahnutí trvalého zlepšenia.

Terapeutický pobyt JE pre vás vhodný, ak:
máte skutočný záujem naučiť sa niečo nové a začať to prakticky využívať.
• preferujete spoľahlivé pragmatické riešenia, nad ktorými máte kontrolu.
• ste pripravený aktívne pracovať na dosiahnutí svojich pozitívnych zmien.

Pobyt naopak NIE JE vhodný, keď:
• Očakávate, že zlepšenie vám prinesie niekto iný bez toho, aby ste sa o to sami pričinili.
• Uprednostňujete ezoterické, spirituálne alebo nábožensky orientované metódy riešenia.
• Hľadáte okamžité zlepšenie, pri ktorom vás niekto “odblokuje” alebo “preprogramuje”.

Ak by ste sa radi uistili, či je tento pobyt pre vás tým správnym riešením, kontaktujte nás. Ochotne to s vami preberieme a poskytneme vám úprimný názor. 

Absolvujte pobyt, ak máte záujem ...

Zlepšiť alebo vyriešiť svoj psychický problém

Pochopíte príčiny svojho problému, odhalíte čo ho udržiava, zistíte ako dosiahnuť trvalé zlepšenie, osvojíte si účinné techniky a získate praktické návody na ich využitie.

Zvládnuť náročnú situáciu či zlepšiť vzťahy

Náročné životné situácie sú pre psychiku veľkou záťažou. Pobyt v centre ponúka ideálne podmienky a ich zvládnutie je tak oveľa jednoduchšie.

Dosiahnuť a udržať si dušenú pohodu

úprimnou snahou naučiť sa niečo nové a aktívne

Odhaliť u seba potenciál na pozitívne zmeny

Pobytový program prechádza naprieč rôznymi oblasťami psychiky a klienti často až počas neho pochopia, že niečo bolo doteraz inak ako by chceli a majú záujem to zmeniť.

Rozvíjať svoje profesijne znalosti a zručnosti

psychológov, terapeutov a špecialistov

Hodnoty - čomu predídu - čas, námaha sklamania

zistíte ako funguje ľudská myseľ a pochopíte príčiny svojich problémov

Nájdete riešenie problému a spoznáte spôsob ako dosiahnuť psychickú pohodu

Dostanete konkrétne návody a osvojíte si účinné techniky, aby ste si dosiahnuté zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

Doplnkové služby

Ku každému pobytu či programu v centre ALAVITA si môžete objednať rôzne individuálne sedenia a špeciálne stravovanie. 

Individuálne sedenia (1h)

Špeciálne stravovanie

V prípade záujmu si môžete objednať 2 typy dietetického stravovania. Viac informácií nájdete v sekcii Časté otázky.

Časté otázky

Ponúkate aj špeciálne stravovanie?

Klienti so stravovacími obmedzeniami majú k dispozícii dietetické stravovanie, pri ktorom sú s ohľadom na vyššie náklady na suroviny a prípravu sú účtované príplatky uvedené v cenníku.

Pri iných obmedzeniach sa na možnosti stravovania môžete informovať. Vegetariáni majú v rámci každého chodu k dispozícii jedno bezmäsité jedlo. Stravovanie pre vegánov neposkytujeme.

Ako sa objednávajú doplnkové služby?

Ak máte záujem o individuálne sedenia s psychológom alebo terapeutmi, stačí to uviesť do poznámky vo Vašej objednávke vrátane počtu sedení. Pri terapeutoch uveďte aj to, s kým konkrétne chcete sedenia mať. V určitých prípadoch je možné objednať sedenie aj počas absolvovania pobytu.
Záujem o špeciálne stravovanie je potrebné uviesť už vo Vašej objednávke, kde sa dá vybrať z možností.

Hradí tieto pobyty zdravotná poisťovňa?

Nie. Centrum ALAVITA je nezdravotnícke zariadenie a so zdravotnými poisťovňami nespolupracujeme. Zároveň nám to umožňuje zachovať pre našich klientov absolútnu diskrétnosť.

Ako prebieha úhrada pobytu?

Po vzájomnom odsúhlasení detailov vám zašleme emailom zálohovú faktúru na celkovú cenu pobytu. ktorú je potrebné uhradiť pred nástupom. Po prijatí úhrady vám rezerváciu pobytu v dohodnutom termíne potvrdíme a emailom vám zašleme riadnu faktúru. 

Je možné zaplatiť pobyt priamo v centre?

Úhradu za pobyt je možné zrealizovať len na bankový účet. Zálohovú faktúru môžete zaplatiť platobným príkazom z vášho účtu alebo hotovostným vkladom na náš účet priamo v banke.

Máte programy pre firmy a zamestnancov?

Vlastníte alebo riadite firmu a uvažujete nad pobytom pre seba alebo vašich zamestnancov?

Kontaktujte nás a ochotne vám poskytneme všetky informácie o službách centra ALAVITA v oblasti duševného zdravia pre firmy a ich kľúčových zamestnancov.

Voucher

Newsletter

Prihláste sa na odber a zostaňte informovaní o novinkách.
Newsletter AV

Časté otázky

Odpovede na časté otázky o pobytoch.

Kedy najskôr môžem nastúpiť na pobyt?

Pobyty v centre ALAVITA obvykle začínajú v nedeľu poobede. Ak máme voľné miesto, môžete teda nastúpiť najbližšiu nedeľu. 

V prípade, že by ste potrebovali nastúpiť skôr, kontaktujete nás a zistite, či je to možné.

Ohľadom voľného miesta na pobyt sa radšej vopred informujte.

Môžem si zarezervovať pobyt aj s časovým predstihom?

Iste. Môžete si zarezervovať pobyt v termíne až do konca roka 2023.

Môžem prísť na pobyt aj keď užívam lieky?

Áno. Pobyt je možné absolvovať aj v prípade, že užívate lieky od psychiatra či iného odborného lekára. Dávkovanie liekov sa počas pobytu nemení, preto je potrebné vziať si dostatok liekov na celé trvanie pobytu.

Môžem mať počas pobytu pri sebe mobilný telefón?

Áno. Klienti môžu mať pri sebe mobilný telefón. Kvôli zachovaniu diskrétnosti a komfortu ostatných klientov je povinnosť mať telefón počas celého pobytu len v priestoroch svojej izby. 

Je možné u vás počas pobytu parkovať?

Áno. Klienti môžu počas pobytu parkovať priamo v areáli centra.

Časté otázky

Odpovede na časté otázky o pobytoch.

Môžem prísť na pobyt aj keď užívam lieky?

Áno. Pobyt je možné absolvovať aj v prípade, že užívate lieky od psychiatra či iného odborného lekára. Dávkovanie liekov sa počas pobytu nemení, preto je potrebné vziať si dostatok liekov na celé trvanie pobytu.

Môžem sa počas pobytu pohybovať mimo areál centra?

Iste, pobyt v našom centre je dobrovoľný. Klienti chodia pravidelne na prechádzky, na turistiku a podobne. 

Môžem mať počas pobytu pri sebe mobilný telefón?

Áno. Klienti môžu mať pri sebe mobilný telefón. Kvôli zachovaniu diskrétnosti a komfortu ostatných klientov je povinnosť mať telefón počas celého pobytu len v priestoroch svojej izby. 

Je možné u vás počas pobytu parkovať?

Áno. Klienti môžu počas pobytu parkovať priamo v areáli centra.