Terapeutický
pobyt

Unikátny terapeuticko-edukačný pobyt zameraný na efektívne riešenie psychických problémov a zlepšenie duševného zdravia.

Intenzívny spôsob pomoci

Počas terapeutických pobytov v centre ALAVITA prepájame naše dlhoročné terapeutické znalosti a skúsenosti, zrozumiteľnú psychoedukáciu, najúčinnejšie metódy pomoci, unikátny odborný prístup a ideálne podmienky v centre, aby mohli klienti už v krátkom čase dosiahnuť ich trvalé pozitívne zmeny, zlepšiť psychickú pohodu a získať motiváciu na ďalšie zvyšovanie kvality svojho života.

O pobyte

Ak hľadáte účinné riešenie psychického problému či pomoc pri zvládnutí náročnej životnej situácie, tak terapetutický program v našom centre môže byť pre vás tou správnou voľbou.

čo pojde sem HHAAAAAAKKKKK – očakávanie!!!

– formát,
– moderný a efektívny prístup na dosiahnutie rýchlych a trvalých zlepšení / riešení
– sám sebe terapeutom,
– spoznať, meniť, riadiť, 

– zistíte čo všetko opvlyvňuje duševnú pohodu a aj to, kde môžete mať rezervy – na čom treba popracovať (hodnota) – predísť zhošeniu v budúcnosti

– prevziať kontrolu = istota, pokoj, pohoda
– účel a zameranie, prečo je to takto účinné
– pre koho to je

funguje lebo je založené na neurovede a poznatkoch z rôznych vedných odvetní – psychológia, sociológia, behavioralistika, medicína 

O terapeutickom pobyte

Terapeutický pobyt centra ALAVITA vám prináša efektívne praktické riešenia, overené informácie a trvalé pozitívne zmeny pre vaše duševné zdravie a psychickú pohodu.  Naučíte sa ako získať nad svojou psychikou kontrolu, absolvujete kvalitnú terapiu a naviac si užijete dokonalý oddych v krásnom prírodnom prostredí Liptova. Pobyt je skvelá príležitosť spojiť príjemné s užitočným a spraviť pre seba niečo výnimočné v troch oblastiach.

Klienti absolvujú rôzne spoločné terapeutické aktivity, majú k dispozícii individuálnu terapiu a poradenstvo, osvojujú si účinné terapeutické nástroje na zníženie napätia, rozvoj osobnosti a sebaspoznávanie.

Počas interaktívnych seminárov učíme klientov chápať princípy fungovania ľudskej mysle, spoznať príčiny psychických problémov a spôsoby ich účinného riešenia, efektívne zvládať rôzne náročné životné situácie, odolávať úzkosti či stresu a udržiavať si duševnú pohodu. Súčasne si osvojujú princípy a nástroje kognitívno-behaviorálnej terapie (KBT).

Zameranie pobytu

Psychické problémy

Pobyt je vhodný pri stredne ťažkých a ľahších formách uvedených psychických problémov a poruchách spánku.

Náročné situácie a krízy

Syndróm vyhorenia, emocionálne náročné a stresujúce životné situácie (strata blízkeho, rozvody, emočné krízy).

Psychohygiena a prevencia

Duševnú pohodu nestačí len dosiahnuť. Mai by ste tiež vedieť, ako si ju môžete sami ďalej udržiavať a rozvíjať.

Pobyt vhodný pri

Skúsenosti našich klientov

Názory ľudí, ktorí absolvovali terapeutický pobyt

Našla som SAMÚ SEBA. Dlho som hľadala, na rôznych miestach u viacerých odborníkov, spôsob, ako sa vysporiadať s vlastnými myšlienkami, emóciami, so životom ako takým. A práve tu som dostala presný návod AKO NA TO. Ako sa spoznať, vidieť sa takú aká naozaj som, ako so sebou pracovať. Návod ako SA STRETNÚŤ SAMA SO SEBOU. Naslovovzatí profesionáli mi ukázali a pomohli pochopiť PRINCÍP.

Eva

  Semináre pod vedením p. Matejovič boli jedným slovom dokonalé. Vždy k veci, plné užitočných informácií, o ktorých som dovtedy nemala vedomosť. Témy ako vzťahy, emócie, vedomie a podvedomie, ciele, zvládanie záťažových situácií a mnohé ďalšie, sme si vždy prešli na konkrétnych prípadoch zo života. Dovolím si tvrdiť, že ak by sa každý človek dostal k týmto informáciám už počas školskej dochádzky, žil by šťastnejší a pohodovejší život s minimálnym stresom a príjemným nadhľadom. Jednoducho by žil múdro.

  Katka

   Načerpala som silu, duševnú pohodu, neskutočný relax, osvojila som celý rad terapeutických techník, ktoré mi pomôžu vyriešiť úzkosť, stres v mojom živote a pomôžu zastaviť neželané myšlienky. A to všetko vďaka špičkovým odborníkom, ktorí toto centrum vedú a poskytujú celý komplex služieb svojim klientom, vrátane vkusne zariadených izieb, veľmi chutné a zdravé jedlá a nápoje, čistota a pocit bezpečia, individuálny prístup, absolútne súkromie a diskrétnosť, vedecké poznatky, techniky a metódy, ktoré dávajú zmysel a pomáhajú pri riešení duševných ťažkostí.

   Zuzana

    Z pobytu si odnášam to, že najdôležitejšie je vrátiť sa racionálne sama k sebe, žiť svoj život korektne – hlavne voči svojim potrebám a mať sa rád. Ďakujem Vám veľmi pekne, verím, že aj vďaka Vašej pomoci, ochote, profesionálnemu a aj ľudskému prístupu sa môj život uberie tým správnym smerom a konečne to budem JA, kto ho bude riadiť a smerovať.

    Petronela

     Najhodnotnejšie strávené 2 týždne v mojom dospelom živote. Informácie, ktoré som tu dostala spolu s otvoreným a priamym prístupom terapeutov mi pomohli uvedomiť si skutočne podstatné veci. Odchádzam s jasnou hlavou a chuťou do života. Tento koncept, ktorý ponúka centrum Alavita, odporúčam všetkými desiatimi tým, ktorí majú záujem zlepšiť svoju psychickú kondíciu a duševné zdravie.

     Lenka

      Osobitne chcem vyzdvihnúť profesionálny prístup, výborné prednášky s praxou vybavenými terapeutmi, ktorí okrem školiteľských hodín ľudsky kedykoľvek pomôžu aj pri rôznych osobných problémoch. Okrem toho nedá mi nespomenúť aj výbornú kuchyňu a výber jedál. Ďakujem všetkým zamestnancom a lektorom zariadenia za ich profesionálny a ľudský prístup, ktorý sa len tak bežne nevidí. Vrelo odporúčam.

      Jana

       Vyberte si z našich pobytov

       Zistite viac o pobytoch a cenách

       Terapeutický pobyt

       Pobyt určený na efektívne riešenie psychických problémov, zvládnutie náročných životných situácií a celkové zlepšenie duševného stavu.

       Relaxačný pobyt

       Relaxačno-terapeutický pobyt vhodný pri psychickej únave a vyčerpanosti, tiež na duševnú regeneráciu, zlepšenie mentálnej kondície a posilnenie vnútornej pohody.

       Tematicke pobyty

       Vzdelávacie pobyty

       Tematické edukačné semináre pod vedením terapeutov a špecialistov, zamerané hlavne na osobnostný rozvoj, medziľudské vzťahy a vyššiu kvalitu života.

       PRIPRAVUJEME

       Hodnoty - ako im to zlepší život

       zistíte ako funguje ľudská myseľ a pochopíte príčiny svojich problémov

       Nájdete riešenie problému a spoznáte spôsob ako dosiahnuť psychickú pohodu

       Dostanete konkrétne návody a osvojíte si účinné techniky, aby ste si dosiahnuté zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

       Čo sa na pobyte naučíte

       Dozviete sa množstvo zaujímavých vecí, dostanete konkrétne návody a osvojíte si účinné techniky, aby ste si dosiahnuté zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

       Ako funguje ľudská myseľ

       Ak chcete prevziať kontrolu, potrebujete vedieť ako veci fungujú. Spoznáte dôležité princípy ľudskej mysle, funkcie vedomia i podvedomia, a čo všetko má vplyv na to, čo vnútorne prežívate a ako sa cítite.

       Odhaliť príčiny problémov

       Za psychické problémy obvykle považujeme neželané myšlienky alebo predstavy, a tiež nepríjemné emócie a telesné prejavy. Naučíte sa, ako tie dôležité príčiny svojich problémov rozoznať a správne pomenovať.

       Používať účinné riešenia

       Poskytneme vám najefektívnejšie spôsoby riešenia rôznych psychických problémov. Spoznáte konkrétne metódy, postupy a návody na to, ako môžete vy sami svoju psychiku zlepšovať a tieto zmeny si udržať.

       Zvýšiť si sebavedomie

       Naučíte sa, ako si môžete rýchlo vybudovať vlastné sebavedomie, ktoré je primerané a autentické. Získať kontrolu nad duševným zdravím je skvelý začiatok a tento úspech vám dodá potrebnú sebaistotu a motiváciu.

       Získať duševnú pohodu

       Duševná pohoda má hodnotu len vtedy, ak si ju vieme sami vytvoriť, rozvíjať a chrániť. Iba tak máme istotu, že o ňu neprídeme. Ukážeme vám ako to dosiahnuť a zároveň si budovať pozitívny vzťah k sebe samému.

       Riešiť vzťahové problémy

       Ponúkneme vám nový, netradičný pohľad na vzťahy a zistíte, či sú skutočne hlavnou podmienkou vášho šťastia a spokojnosti. Spoznáte konkrétne návody na udržiavanie a zlepšovanie vzťahov v rôznych oblastiach.

       Program vedú terapeuti a lektori

       Máme bohaté odborné znalosti, dlhoročnú prax a profesionálny prístup.

       Mgr. Miroslav Danaj, Dip.CBH

       Terapeut, kouč, konzultant a lektor. 

       V roku 2008 absolvoval v Londýne terapeutický výcvik a získal diplom v oblastiach Kognitívno-behaviorálna terapia a Klinická hypnóza. Pred založením centra ALAVITA úspešne pôsobil 14 rokov vo vlastnom terapeutickom centre v Bratislave, kde získal bohaté praktické skúsenosti s účinným riešením psychických problémov, osobnostným rozvojom a zvyšovaním kvality života klientov. 

       Mgr. Ivana Matejovič, Cert.KBH

       Terapeutka, koučka, lektorka a konzultantka. 

       Absolvovala odborný výcvik Kognitívno-behaviorálnej terapie a klinickej hypnózy a od roku 2014 pôsobila ako senior terapeut v terapeutickom centre v Bratislave, kde klientom poskytla viac ako 4500 hodín terapie, koučingu a poradenstva v oblasti zlepšovania duševného zdravia, osobnostného rozvoja a medziľudských vzťahov.

       Naše odborné skúsenosti

       23

       rokov praktických skúseností

       1 300

       spokojných klientov

       11 500

       hodín individuálnych sedení

       Čo hovoria naši klienti

       Skúsenosti ľudí, ktorí absolvovali terapeutický pobyt.

       Semináre pod vedením p. Matejovič boli jedným slovom dokonalé. Vždy k veci, plné užitočných informácií, o ktorých som dovtedy nemala vedomosť. Témy ako vzťahy, emócie, vedomie a podvedomie, ciele, zvládanie záťažových situácií a mnohé ďalšie, sme si vždy prešli na konkrétnych prípadoch zo života. Dovolím si tvrdiť, že ak by sa každý človek dostal k týmto informáciám už počas školskej dochádzky, žil by šťastnejší a pohodovejší život s minimálnym stresom a príjemným nadhľadom. Jednoducho by žil múdro.

       Katka

        Našla som SAMÚ SEBA. Dlho som hľadala, na rôznych miestach u viacerých odborníkov, spôsob, ako sa vysporiadať s vlastnými myšlienkami, emóciami, so životom ako takým. A práve tu som dostala presný návod AKO NA TO. Ako sa spoznať, vidieť sa takú aká naozaj som, ako so sebou pracovať. Návod ako SA STRETNÚŤ SAMA SO SEBOU. Naslovovzatí profesionáli mi ukázali a pomohli pochopiť PRINCÍP.

        Eva

         Načerpala som silu, duševnú pohodu, neskutočný relax, osvojila som celý rad terapeutických techník, ktoré mi pomôžu vyriešiť úzkosť, stres v mojom živote a pomôžu zastaviť neželané myšlienky. A to všetko vďaka špičkovým odborníkom, ktorí toto centrum vedú a poskytujú celý komplex služieb svojim klientom, vrátane vkusne zariadených izieb, veľmi chutné a zdravé jedlá a nápoje, čistota a pocit bezpečia, individuálny prístup, absolútne súkromie a diskrétnosť, vedecké poznatky, techniky a metódy, ktoré dávajú zmysel a pomáhajú pri riešení duševných ťažkostí.

         Zuzana

          Z pobytu si odnášam to, že najdôležitejšie je vrátiť sa racionálne sama k sebe, žiť svoj život korektne – hlavne voči svojim potrebám a mať sa rád. Ďakujem Vám veľmi pekne, verím, že aj vďaka Vašej pomoci, ochote, profesionálnemu a aj ľudskému prístupu sa môj život uberie tým správnym smerom a konečne to budem JA, kto ho bude riadiť a smerovať.

          Petronela

           Najhodnotnejšie strávené 2 týždne v mojom dospelom živote. Informácie, ktoré som tu dostala spolu s otvoreným a priamym prístupom terapeutov mi pomohli uvedomiť si skutočne podstatné veci. Odchádzam s jasnou hlavou a chuťou do života. Tento koncept, ktorý ponúka centrum Alavita, odporúčam všetkými desiatimi tým, ktorí majú záujem zlepšiť svoju psychickú kondíciu a duševné zdravie.

           Lenka

            Osobitne chcem vyzdvihnúť profesionálny prístup, výborné prednášky s praxou vybavenými terapeutmi, ktorí okrem školiteľských hodín ľudsky kedykoľvek pomôžu aj pri rôznych osobných problémoch. Okrem toho nedá mi nespomenúť aj výbornú kuchyňu a výber jedál. Ďakujem všetkým zamestnancom a lektorom zariadenia za ich profesionálny a ľudský prístup, ktorý sa len tak bežne nevidí. Vrelo odporúčam.

            Jana

             Náš prístup a metódy

             Všetky naše metódy sú v súlade s vedeckými poznatkami. Náš prístup je pragmatický, celostný a zameraný na primárne odstránenie príčin neželaného stavu. 

             Počas seminárov učíme klientov chápať princípy fungovania ľudskej mysle, spoznať príčiny psychických problémov a spôsoby ich účinného riešenia, efektívne zvládať rôzne náročné životné situácie, odolávať úzkosti či stresu a udržiavať si duševnú pohodu.

             Časť seminárov venujeme výhradne metódam a nástrojom  kognitívno-behaviorálnej terapie (KBT)Ďalej využívame rôzne druhy účinných a spoľahlivých terapeutických metód na zníženie napätia, sebaspoznávanie a rozvoj osobnosti.

             Terapeutické metódy

             10 výhod pobytovej terapie

             Pobyty centra ALAVITA vám poskytnú množstvo jedinečných benefitov, ktoré vám umožnia dosiahnuť želané pozitívne zmeny v krátkom čase a príjemným spôsobom.

             Čas len pre seba

             Niekedy nemusí byť ľahké urobiť ten prvý krok a vyhradiť si čas len pre seba, pre zlepšenie svojej psychiky a celkovej kvality svojho života. Už len to, že vypreferujete seba a svoje šťastie nad všetko ostatné, je pre vás veľmi terapeutické. Je to začiatok nového vzťahu k sebe samému.

             Komfort a starostlivosť

             Vďaka all-inclusive službám a priateľskej atmosfére v centre môžete rýchlo zabudnúť na každodenné povinnosti a venovať celú svoju pozornosť len svojim pozitívnym zmenám.

             Denne 4+ hodín aktivít

             Vašim zlepšeniam sa v priebehu pobytu venujeme skutočne naplno. Takýto objem a intenzitu terapie neponúka žiadny iný spôsob pomoci.

             Rôzne metódy a formy pomoci

             Počas pobytu absolvujete rôzne metódy a formy pomoci. Každému pomáha niečo iné. Takto máte príležitosť zistiť, ktorá metóda vám prináša najväčšie zlepšenia a tiež spoznať nové spôsoby pomoci.

             Možnosť vyskúšať a doladiť

             Vaše nové zručnosti a mentálne nástroje si môžete ihneď prakticky vyskúšať a následne s terapeutom doladiť prípadné nejasnosti.

             Skúsenosti ostatných

             Počas skupinových aktivít a tiež počas osobných rozhovorov máte príležitosť spoznať názory a skúsenosti ľudí v podobnej situácii.

             Režimová terapia

             Úprava denných režimov je pre zlepšenie psychiky dôležitá. Počas pobytu sa aktivity ako racionálne stravovanie, zdravý pitný režim a kvalitný spánok opakujú v rovnakých časoch a buduje sa návyk.

             Pokojné prostredie a príroda

             V centre je trvalý pokojový režim, vďaka čomu si vaša myseľ môže oddýchuť od všetkých ruchov bežného života. Pri pohľade z okna uvidíte krásnu prírodu, ktorá láka na dlhé prechádzky a športovanie.

             Rýchle pozitívne zmeny

             Vďaka tomu, že na vašu psychiku v ideálnych podmienkach pôsobí súčasne množstvo pozitívnych vplyvov, významné pozitívne zmeny prichádzajú v porovnaní s bežnou terapiou už vo veľmi krátkom čase.

             Trvalé a stabilné zlepšenia

             Našim cieľom je pomôcť vyriešiť problém a priniesť trvalé zvýšenie kvality vášho života. Počas pobytu vás preto naučíme všetko potrebné na to, aby ste si svoju duševnú pohodu mohli sami trvalo udržiavať.

             Denný harmonogram

             Ako vyzerá typický deň v centre

             Dni v centre sú štruktúrované a ich harmonogram je navrhnutý tak, aby posilňoval duševnú pohodu našich klientov. Deň sa začína o 8ej hodine raňajkami. Všetky aktivity a odpočinok sú starostlivo vyvážené. 

             Dopoludnia prebieha psychoedukácia a semináre KBT s dôrazom na praktické využitie znalostí. 

             Popoludní majú klienti na programe rôzne relaxačné cvičenia, mindfulness, autogénny tréning, prácu s emóciami, tematické prednášky a podobne. V prípade záujmu môžu absovovať sedenie s psychológom alebo terapeutom, hypnoterapiu alebo životný koučing.

             Neskôr majú klienti osobné voľno, ktoré trávia podľa vlastného uváženia. Obvykle relaxujú, opakujú si nové poznatky zo seminárov, čítajú knihy z našej knižnice, idú si zahrať biliard, zacvičiť do fitness alebo sa prejsť do okolitej prírody, hrajú spoločenské hry alebo sa príjemne porozprávajú v spoločenskej miestnosti pri krbe.

             Pokoj, komfort a starostlivosť

             Ideálne podmienky pre vaše pozitívne zmeny

             V centre ALAVITA nám úprimne záleží na tom, aby bol pre každého klienta pobyt v centre príjemný, jedinečný a veľmi prínosný. Vytvorili sme pre vás priateľské prostredie, ktoré vám poskytne ideálne podmienky pre dosiahnutie vašich cieľov. 

             Privítame vás v nádhernom prírodnom prostredí Liptova, postaráme sa o váš dokonalý komfort a ponúkneme vám kvalitné služby, aby ste sa u nás cítili ešte lepšie ako doma. 

             Vysokohorské prostredie

             Nádherné prírodné prostredie Liptova, priamo na hranici národného parku Veľká Fatra.

             Komfortné ubytovanie

             Ubytovanie na 1-lôžkovej alebo 2-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a loggiou.

             Kvalitná starostlivosť

             K dispozícii máte celodenné stravovanie, zdravý pitný režim a klasické hotelové služby.

             Aktivity a oddych

             Rôzne možnosti vnútorných aj vonkajších aktivít, vlastné fitness, veľká knižnica a biliard.

             Pre koho je pobyt vhodný

             Komu tento pobyt pomôže najviac

             Terapeutický pobyt v našom centre je vhodný pre psychicky aktívnych dospelých ľudí, ktorí majú záujem získať spoľahlivé informácie, praktické zručnosti a konkrétne postupy na to, aby si dokázali duševné zdravie sami podstatne zlepšiť a pozitívne zmeny aj naďalej udržiavať.

             Terapeutický pobyt JE pre vás vhodný, ak ste:

             Motivovaný – máte skutočný záujem naučiť sa niečo nové a začať to prakticky využívať.
             • Racionálny – preferujete spoľahlivé pragmatické riešenia, nad ktorými máte kontrolu.
             • Angažovaný – ste pripravený aktívne pracovať na dosiahnutí svojich pozitívnych zmien.

             Ak by ste sa radi uistili, či je tento pobyt pre vás tým správnym riešením, kontaktujte nás. Ochotne to s vami preberieme a poskytneme vám úprimný názor. 

             Pobyt naopak NIE JE vhodný, keď:

             • Nie ste ochotní či schopní učiť sa nové veci a venovať svojim zlepšeniam dosť pozornosti.
             • Očakávate, že zlepšenie vám prinesie niekto iný bez toho, aby ste sa o to sami pričinili.
             • Už dopredu sami najlepšie viete, ktorým jediným spôsobom sa vám dá pomôcť.
             • Uprednostňujete ezoterické, spirituálne alebo nábožensky orientované metódy riešenia.
             • Hľadáte okamžité zlepšenie, pri ktorom vás niekto “odblokuje” alebo “preprogramuje”.

             Absolvujte pobyt, ak chcete ...

             Zlepšiť alebo vyriešiť svoj psychický problém

             Pochopíte príčiny svojho problému, odhalíte čo ho udržiava, zistíte ako dosiahnuť trvalé zlepšenie, osvojíte si účinné techniky a získate praktické návody na ich využitie.

             Zvládnuť náročnú situáciu či zlepšiť vzťahy

             Náročné životné situácie sú pre psychiku veľkou záťažou. Pobyt v centre ponúka ideálne podmienky a ich zvládnutie je tak oveľa jednoduchšie.

             Dosiahnuť a udržať si dušenú pohodu

             úprimnou snahou naučiť sa niečo nové a aktívne

             Odhaliť u seba potenciál na pozitívne zmeny

             Pobytový program prechádza naprieč rôznymi oblasťami psychiky a klienti často až počas neho pochopia, že niečo bolo doteraz inak ako by chceli a majú záujem to zmeniť.

             Spoznať spôsob fungovania ľudskej mysle

             Pochopíte dôležité princípy a procesy, ktorými sa riadi myseľ, ako spolupracuje vedomie s podvedomím a ako účinne zmeniť naše myslenie, správanie, emócie a telesné prejavy.

             Rozvíjať svoje profesijne znalosti a zručnosti

             psychológov, terapeutov a špecialistov

             Pochopiť a podporiť blízkeho človeka

             Staňte sa ešte lepším rodičom, partnerom či priateľom. Zistíte, čo vaši blízki kvôli ich psychickému problému alebo náročnej situácii prežívajú a ako im účinnejšie pomôcť.

             Hodnoty - čomu predídu - čas, námaha sklamania

             zistíte ako funguje ľudská myseľ a pochopíte príčiny svojich problémov

             Nájdete riešenie problému a spoznáte spôsob ako dosiahnuť psychickú pohodu

             Dostanete konkrétne návody a osvojíte si účinné techniky, aby ste si dosiahnuté zlepšenia mohli aj sami udržiavať.

             Informácie o pobyte

             Názov: Terapeutický pobyt ALAVITA

             Popis: Terapeuticko-edukačný pobyt, zameraný na zlepšenie duševného zdravia, medziľudských vzťahov, zvládnutie náročných situácií a celkové zvýšenie kvality života.

             Forma: Pobytová terapia a psychoedukácia
             Trvanie pobytu: 1-4 týždne, obvykle 2-3 týždne
             Typ a objem aktivít: 24 hodín /týždeň
             • Interaktívne semináre (9 hodín)
             • Semináre KBT (6 hodín)
             • Rôzne formy terapie (9 hodín)
             • Individ. sedenia – možnosť objednať

             Miesto: Centrum ALAVITA, Liptovské Revúce
             Typ ubytovania:
             1- a 2-lôžkové izby
             Stravovanie: celodenné (5x) + nápoje

             Začiatok pobytu: pondelok medzi 13.-14. hod.
             Ukončenie pobytu: nedeľa o 13. hod.
             Parkovanie:
              zdarma v areáli centra

             Čo pobyt obsahuje

             Cenník terapeutického pobytu

             Ceny platné od 20.02.2023. Uvedené ceny sú vrátane 20% DPH.

             Terapeutický pobyt ALAVITA je zameraný na zlepšenie duševného zdravia, medziľudských vzťahov, zvládnutie náročných situácií a celkové zvýšenie kvality života. 

             Možnosť objednať individuálne sedenia.

             Typ ubytovania:

             Terapeutický pobyt ALAVITA

             Pobyt zameraný na duševné zdravie, náročné situácie, životné krízy, vzťahové problémy a zvýšenie celkovej kvality života.

             24 hodín rôznych terapií a psychoedukácie

             Doplnkové služby

             Ku každému pobytu či programu v centre ALAVITA si môžete objednať rôzne individuálne sedenia a špeciálne stravovanie. 

             Individuálne sedenia (1h)

             Špeciálne stravovanie

             V prípade záujmu si môžete objednať 2 typy dietetického stravovania. Viac informácií nájdete v sekcii Časté otázky.

             Časté otázky

             Ponúkate aj špeciálne stravovanie?

             Klienti so stravovacími obmedzeniami majú k dispozícii dietetické stravovanie, pri ktorom sú s ohľadom na vyššie náklady na suroviny a prípravu sú účtované príplatky uvedené v cenníku.

             Pri iných obmedzeniach sa na možnosti stravovania môžete informovať. Vegetariáni majú v rámci každého chodu k dispozícii jedno bezmäsité jedlo. Stravovanie pre vegánov neposkytujeme.

             Ako sa objednávajú doplnkové služby?

             Ak máte záujem o individuálne sedenia s psychológom alebo terapeutmi, stačí to uviesť do poznámky vo Vašej objednávke vrátane počtu sedení. Pri terapeutoch uveďte aj to, s kým konkrétne chcete sedenia mať. V určitých prípadoch je možné objednať sedenie aj počas absolvovania pobytu.
             Záujem o špeciálne stravovanie je potrebné uviesť už vo Vašej objednávke, kde sa dá vybrať z možností.

             Hradí tieto pobyty zdravotná poisťovňa?

             Nie. Centrum ALAVITA je nezdravotnícke zariadenie a so zdravotnými poisťovňami nespolupracujeme. Zároveň nám to umožňuje zachovať pre našich klientov absolútnu diskrétnosť.

             Ako prebieha úhrada pobytu?

             Po vzájomnom odsúhlasení detailov vám zašleme emailom zálohovú faktúru na celkovú cenu pobytu. ktorú je potrebné uhradiť pred nástupom. Po prijatí úhrady vám rezerváciu pobytu v dohodnutom termíne potvrdíme a emailom vám zašleme riadnu faktúru. 

             Je možné zaplatiť pobyt priamo v centre?

             Úhradu za pobyt je možné zrealizovať len na bankový účet. Zálohovú faktúru môžete zaplatiť platobným príkazom z vášho účtu alebo hotovostným vkladom na náš účet priamo v banke.

             Máte programy pre firmy a zamestnancov?

             Vlastníte alebo riadite firmu a uvažujete nad pobytom pre seba alebo vašich zamestnancov?

             Kontaktujte nás a ochotne vám poskytneme všetky informácie o službách centra ALAVITA v oblasti duševného zdravia pre firmy a ich kľúčových zamestnancov.

             Viac skúseností našich klientov

             Čo povedali po absolvovaní pobytu v centre.

             Rozhodnutie zúčastniť sa terapeutického pobytu v centre Alavita bolo jedno z najmúdrejších rozhodnutí v mojom živote. Pobyt v centre mi pomohol prekonať dlhodobú úzkosť a depresívne stavy. Odporúčam každému človeku, ktorý sa ocitol v ťažkej životnej situácii a nevie ako ďalej.

             Kaja

              Všetky informácie a odporúčania, nástroje a zručnosti, ktoré som tu získala, mi pomohli pochopiť samú seba, moju životnú situáciu, moju myseľ i moje telo. Dostala som tu „návod na obsluhu“ svojho JA, aby bolo konečne šťastné. Už po pár dňoch začalo všetko dávať zmysel...

              Silvia

               Milovala som, keď sme sa stretli večer pri horiacom krbe. Cítila som sa veľmi príjemne, vďaka čomu som si pripomenula aké je dôležité tráviť čas sama so sebou. Odchod domov bol ťažký, sprevádzala ma obava, že sa všetko vráti do starých koľají. No techniky, nástroje a stratégie, ktoré ma terapeuti naučili mi pomáhajú pri prekonávaní každodenných záťažových situáciách.

               Slávka

                Cítila som, že tu mi terapeuti reálne chcú pomôcť. Naučili nás účinné techniky a postupy na zvládanie záťažových situácií, ako sa vysporiadať s traumami a ako byť k sebe férovejší. Zažila som skutočne unikátny prístup.

                Kika

                 Pobyt mi pomohol pochopiť podstatu mojich problémov, umožnil mi pochopiť fungovanie pocitov, emócií, ich význam, a ako sa ich mám naučiť zvládať. Pomohol mi konkrétne pomenovať moje problémy, rozlišovať medzi racionálnym a emocionálnym zvládaním situácií, nastavil mi možnosť na šťastné fungovanie v živote.

                 Richard

                  Už viem, že som silná, silnejšia ako som si kedy myslela. Uvedomila som si, že čo si chcem udržať a čo chcem zmeniť. Spoznala som svoje hodnoty a priority. Spoznala som samú seba.

                  Dana

                   Kontaktujte nás na 0944227731 alebo cez tento formulár. Využite bezplatnú telefonickú konzultáciu. 

                   Kontakt AV

                   Voucher

                   Newsletter

                   Prihláste sa na odber a zostaňte informovaní o novinkách.
                   Newsletter AV

                   10 výhod pobytovej terapie

                   Pobyty centra ALAVITA vám poskytnú množstvo jedinečných benefitov, ktoré vám umožnia dosiahnuť želané pozitívne zmeny v krátkom čase a príjemným spôsobom.

                   Čas len pre seba

                   Niekedy nemusí byť ľahké urobiť ten prvý krok a vyhradiť si čas len pre seba, pre zlepšenie svojej psychiky a celkovej kvality svojho života. Už len to, že vypreferujete seba a svoje šťastie nad všetko ostatné, je pre vás veľmi terapeutické. Je to začiatok nového vzťahu k sebe samému.

                   Komfort a starostlivosť

                   Vďaka all-inclusive službám a priateľskej atmosfére v centre môžete rýchlo zabudnúť na každodenné povinnosti a venovať celú svoju pozornosť len svojim pozitívnym zmenám.

                   Denne 4+ hodín aktivít

                   Vašim zlepšeniam sa v priebehu pobytu venujeme skutočne naplno. Takýto objem a intenzitu terapie neponúka žiadny iný spôsob pomoci.

                   Rôzne metódy a formy pomoci

                   Počas pobytu absolvujete rôzne metódy a formy pomoci. Každému pomáha niečo iné. Takto máte príležitosť zistiť, ktorá metóda vám prináša najväčšie zlepšenia a tiež spoznať nové spôsoby pomoci.

                   Možnosť vyskúšať a doladiť

                   Vaše nové zručnosti a mentálne nástroje si môžete ihneď prakticky vyskúšať a následne s terapeutom doladiť prípadné nejasnosti.

                   Skúsenosti ostatných

                   Počas skupinových aktivít a tiež počas osobných rozhovorov máte príležitosť spoznať názory a skúsenosti ľudí v podobnej situácii.

                   Režimová terapia

                   Úprava denných režimov je pre zlepšenie psychiky dôležitá. Počas pobytu sa aktivity ako racionálne stravovanie, zdravý pitný režim a kvalitný spánok opakujú v rovnakých časoch a buduje sa návyk.

                   Pokojné prostredie a príroda

                   V centre je trvalý pokojový režim, vďaka čomu si vaša myseľ môže oddýchuť od všetkých ruchov bežného života. Pri pohľade z okna uvidíte krásnu prírodu, ktorá láka na dlhé prechádzky a športovanie.

                   Rýchle pozitívne zmeny

                   Vďaka tomu, že na vašu psychiku v ideálnych podmienkach pôsobí súčasne množstvo pozitívnych vplyvov, významné pozitívne zmeny prichádzajú v porovnaní s bežnou terapiou už vo veľmi krátkom čase.

                   Trvalé a stabilné zlepšenia

                   Našim cieľom je pomôcť vyriešiť problém a priniesť trvalé zvýšenie kvality vášho života. Počas pobytu vás preto naučíme všetko potrebné na to, aby ste si svoju duševnú pohodu mohli sami trvalo udržiavať.

                   Časté otázky

                   Odpovede na časté otázky o pobytoch.

                   Môžem prísť na pobyt aj keď užívam lieky?

                   Áno. Pobyt je možné absolvovať aj v prípade, že užívate lieky od psychiatra či iného odborného lekára. Dávkovanie liekov sa počas pobytu nemení, preto je potrebné vziať si dostatok liekov na celé trvanie pobytu.

                   Môžem sa počas pobytu pohybovať mimo areál centra?

                   Iste, pobyt v našom centre je dobrovoľný. Klienti chodia pravidelne na prechádzky, na turistiku a podobne. 

                   Môžem mať počas pobytu pri sebe mobilný telefón?

                   Áno. Klienti môžu mať pri sebe mobilný telefón. Kvôli zachovaniu diskrétnosti a komfortu ostatných klientov je povinnosť mať telefón počas celého pobytu len v priestoroch svojej izby. 

                   Je možné u vás počas pobytu parkovať?

                   Áno. Klienti môžu počas pobytu parkovať priamo v areáli centra.