edukačno-terapeutický pobyt

Psychická pohoda s KBT

Vzdelávací pobytový program, na ktorom získate dôležité znalosti a zručnosti, aby ste si sami vedeli zlepšovať duševné zdravie a posilňovať svoju psychickú pohodu.

Od 10.9.2023

O programe

Rýchle a príjemné riešenie

Psychika môže potrápiť každého z nás. Keď váš život zhoršujú duševné problémy či prežívate náročné životné obdobie alebo sa cítite byť vyhorení, v istej chvíli pocítite potrebu začať to riešiť aj inak ako liekmi. 

Hľadanie pomoci však býva obtiažne. Všetci vieme, aké je dnes náročné nájsť skúseného terapeuta a v krátkom čase dostať u neho termín. A keď sa vám to aj podarí, pri hodinových sedeniach raz za 1 až 2 týždne môže trvať dlhé mesiace, kým dosiahnete výsledky. 

Alebo to môže byť rýchle, ľahké a príjemné. Počas tohto 14-dňového programu sa intenzívne venujete zlepšovaniu svojho duševného zdravia, aby ste pochopili prvotné príčiny vašich problémov a spoznali účinné spôsoby ich riešenia. Tiež sa priamo od terapeutov s bohatými skúsenosťami naučíte overené metódy svojpomoci, aby ste sami dokázali lepšie ovládať svoje emócie, myšlienky a rôzne duševné stavy.

Vaše zlepšenia budú trvalé, pretože vďaka týmto novým zručnostiam budete aj po skončení pobytu naďalej schopní sami posilňovať svoju psychickú odolnosť, zlepšovať duševnú pohodu a zvyšovať celkovú kvalitu života.

urobte to múdro

Spojte príjemné s užitočným

Pobytové programy centra ALAVITA vám poskytnú tri vzácne hodnoty súčasne – osobnostný rozvoj, príjemné zážitky a dokonalý relax.

Intenzívny rozvoj

Zaujímavé témy, praktické zameranie, pútavá prezentácia, oddýchnutá sústredená myseľ a príjemná atmosféra podporia pozitívne zmeny.

Príjemné zážitky

Počas pobytu zažijete mnoho nového, vrátite sa k sebe, naučíte sa pracovať s emóciami a spoznáte zaujímavých ľudí, ktorí môžu obohatiť váš život.

Skvelý odpočinok

Vyhradíte si čas len pre seba, môžete rýchlo zabudnúť na každodenné povinnosti a dokonale zrelaxovať uprostred nádhernej prírody Liptova.

pomoc

Spôsob a oblasti pomoci

Prvým krokom na vašej ceste k duševnému zdraviu a psychickej pohode je zvoliť si ten správny spôsob dosiahnutia zmeny, ktorý vám prinesie trvalé zlepšenia. 

Pri väčšine psychických problémov bývajú prvou voľbou lieky. Tie síce potláčajú príznaky, avšak samotné príčiny neodstránia. Ak nechcete svoje problémy riešiť liekmi, doplnkami výživy či najrôznejšími spôsobmi dočasnej úľavy, potrebujete presne vedieť ako aktívne pomáhať svojej mysli cítiť sa lepšie

A práve to vás počas programu naučíme. Zistíte ako funguje myseľ, emócie a podvedomie a pochopíte spôsob riešenia problémov ako je ten váš. Súčasne si osvojíte nové postoje a rôzne mentálne nástroje, vďaka ktorým budete svoju psychiku vedieť efektívnejšie ovládať a prevziať kontrolu nad svojimi pocitmi. 

Tiež si nacvičíte používanie techník kognitívno-behaviorálnej terapie (KBT), ktorú odborníci celosvetovo považujú za jednu z najúčinnejích metód na riešenie širokej škály duševných problémov. KBT vám okrem iného pomôže racionálne posudzovať okolnosti, efektívne meniť neželané presvedčenia, vzorce myslenia a správania tak, aby ste sa zbavili nepríjemných emócií a telesných pocitov. 

Program obsahuje rôzne formy pomoci. Vzdelávanie prebieha najmä formou zážitkových seminárov, prednášok a nácviku techník svojpomoci, vrátane KBT, autogénneho tréningu a dychových cvičení. Terapeutický účinok môžete posilniť absolvovaním arteterapie a mindfulness. K dispozícii máte aj individuálne poradenstvo, životný koučing a kvalitnú hypnoterapiu.

Vhodný pri problémoch

referencie

Skúsenosti absolventov

Spýtali sme sa našich klientov, ako im programy zlepšili ich život.

Rozhodnutie zúčastniť sa terapeutického pobytu v centre Alavita bolo jedno z najmúdrejších rozhodnutí v mojom živote. Pobyt v centre mi pomohol prekonať dlhodobú úzkosť a depresívne stavy. Odporúčam každému človeku, ktorý sa ocitol v ťažkej životnej situácii a nevie ako ďalej.

Kaja

Bola som veľmi milo prekvapená z formy seminárneho vzdelávania, na ktorom mi boli systematicky vysvetľované rôzne oblasti pre skvalitnenie života. Tieto všetky poznatky mi postupom času odkrývali samotné gro môjho problému, z ktorého úzkosť vychádzala. Naučili ma pracovať s panickými atakmi a taktiež eliminovať úzkosť, strach či stres prostredníctvom vlastného myslenia.

Vladena

Do Alavity som prišiel so syndrómom vyhorenia, začínajúcou depresiou a pocitom zlyhania naprieč celým spektrom môjho ja. Vďaka férovému a otvorenému prístupu som prišiel na to, že je v poriadku byť zdravo ľahostajný, ba čo viac, mať sa rád, prijať sa a cez sebaspoznanie si uvedomiť, že som pre seba tá najdôležitejšia osoba a zaslúžim si viac.

Marek

Máme desiatky ručne písaných referencií od našich klientov.

ciele programu

Čo vám program prinesie

Počas programu získate znalosti a zručnosti, vďaka ktorým môžete vyriešiť svoje psychické problémy a dosiahnuť trvalú duševnú pohodu.

Zásady účinnej svojpomoci

Racionálne myslenie a rozhodovanie

Emócie a telesné prejavy

Psychické problémy a ich riešenie

KBT a jeho praktické využitie

Zvládanie situácií a psychická odolnosť

benefity

Čím je program výnimočný?

Program kombinuje intenzívny osobnostný rozvoj, moderné vzdelávanie a pobyt vo vysokohorskom prostredí.

Odborný a spoľahlivý

Program je nabitý odbornými informáciami z oblasti sebarozvoja, budovania zdravého sebavedomia a zlepšovania medziľudských vzťahov. Počas celého programu vás budú sprevádzať terapeuti s bohatými odbornými skúsenosťami v tejto oblasti.

Praktický a intenzívny

Osvojíte si konkrétne postupy a metódy, vďaka ktorým dosiahnete trvalé zmeny. Obsah programu je plne zameraný na praktické zručnosti bez zbytočnej teórie a memorovania. Všetky získané zručnosti budete môcť ihneď využiť v reálnom živote.

Zlepšenia s ľahkosťou

Hovoríme zrozumiteľným jazykom. Nové znalosti si osvojíte zaujímavým spôsobom, rozmanitými formami a s prirodzenou ľahkosťou, aby bol tento program pre vás veľmi príjemným zážitkom, ktorý vám prinesie očakávané pozitívne zmeny.

obsah a termíny

Informácie o programe

Spoznajte obsah programu a vyberte si termín, ktorý vám vyhovuje.

Obsah programu Psychická pohoda s KBT

Rozsah a formy

Doplnkové služby

Možnosť objednať 1 – 3 individuálne sedenia:

Miesto, trvanie a služby

Súčasťou pobytu je vzdelávanie, ubytovanie, stravovanie a ďalšie služby centra.

Termíny na rok 2023

O centre

Unikátne miesto pre pozitívne zmeny

Uprostred nádhernej prírody Liptova nájdete moderné pobytové centrum s priateľskou atmosférou, ktoré vám poskytne príjemný pokoj, súkromie, dokonalý komfort a kvalitné služby, aby ste sa cítili ešte lepšie ako doma. 

Prihláste sa na odber noviniek centra ALAVITA.

Newsletter AV

Zdieľať stránku