Vzdelávacie
pobyty

Pobytové programy pod vedením skúsených terapeutov zamerané na osobnostný rozvoj, medziľudské vzťahy a vyššiu kvalitu života.

Zlepšite svoj život

ALAVITA je moderné pobytové centrum v nádher 

Vzdelávacie pobyty centra ALAVITA prepájajú spoľahlivé informácie od skúsených terapeutov, zrozumiteľný spôsob edukácie a ideálne podmienky v centre, aby ste mohli venovať plnú pozornosť svojim zlepšeniam, dosiahli ich s ľahkosťou a zároveň aby ste dokonale zrelaxovali. 

Témy našich vzdelávacích pobytov sa týkajú troch dôležitých oblastí osobného života:

Osobnostný rozvoj

Vzťahové problémy

Kvalita života a wellbeing

Čo môžete očakávať

Vyberte si z našich pobytov

Zistite viac o pobytoch a cenách

Terapeutický pobyt

Pobyt určený na efektívne riešenie najčastejších psychických problémov, zvládnutie náročných životných situácií a celkové zlepšenie duševnej pohody.

Vzdelávacie pobyty

Rôzne tematické pobytové programy pod vedením skúsených terapeutov zamerané na osobnostný rozvoj, medziľudské vzťahy a vyššiu kvalitu života.

Relaxačný pobyt

Relaxačno-terapeutický pobyt vhodný pri psychickej únave a vyčerpanosti, tiež na duševnú regeneráciu, zlepšenie mentálnej kondície a posilnenie vnútornej pohody.

NOVÉ

Vyberte si z našich programov

Zistite viac o pobytoch a cenách

Syndrom vyhorenia - Burnout

Syndróm vyhorenia, stres a psychická únava

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Syndrom vyhorenia - Burnout

Syndróm vyhorenia, stres a psychická únava

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Program vedú terapeuti a lektori

Máme bohaté odborné znalosti, dlhoročnú prax a profesionálny prístup.

Mgr. Miroslav Danaj, Dip.CBH

Terapeut, kouč, konzultant a lektor. 

V roku 2008 absolvoval v Londýne terapeutický výcvik a získal diplom v oblastiach Kognitívno-behaviorálna terapia a Klinická hypnóza. Pred založením centra ALAVITA úspešne pôsobil 14 rokov vo vlastnom terapeutickom centre v Bratislave, kde získal bohaté praktické skúsenosti s účinným riešením psychických problémov, osobnostným rozvojom a zvyšovaním kvality života klientov. 

Mgr. Ivana Matejovič, Cert.KBH

Terapeutka, koučka, lektorka a konzultantka. 

Absolvovala odborný výcvik Kognitívno-behaviorálnej terapie a klinickej hypnózy a od roku 2014 pôsobila ako senior terapeut v terapeutickom centre v Bratislave, kde klientom poskytla viac ako 4500 hodín terapie, koučingu a poradenstva v oblasti zlepšovania duševného zdravia, osobnostného rozvoja a medziľudských vzťahov.

Naše odborné skúsenosti

23

rokov praktických skúseností

1 300

spokojných klientov

11 500

hodín individuálnych sedení

Pokoj, komfort a starostlivosť

Ideálne podmienky pre vaše pozitívne zmeny

V centre ALAVITA nám úprimne záleží na tom, aby bol pre každého klienta pobyt v centre príjemný, jedinečný a veľmi prínosný. Vytvorili sme pre vás priateľské prostredie, ktoré vám poskytne ideálne podmienky pre dosiahnutie vašich cieľov. 

Privítame vás v nádhernom prírodnom prostredí Liptova, postaráme sa o váš dokonalý komfort a ponúkneme vám kvalitné služby, aby ste sa u nás cítili ešte lepšie ako doma. 

Vysokohorské prostredie

Nádherné prírodné prostredie Liptova, priamo na hranici národného parku Veľká Fatra.

Komfortné ubytovanie

Ubytovanie na 1-lôžkovej alebo 2-lôžkovej izbe s vlastnou kúpeľňou a loggiou.

Kvalitná starostlivosť

K dispozícii máte celodenné stravovanie, zdravý pitný režim a klasické hotelové služby.

Aktivity a oddych

Rôzne možnosti vnútorných aj vonkajších aktivít, vlastné fitness, veľká knižnica a biliard.

Denný harmonogram

Ako vyzerá typický deň v centre

Dni v centre sú štruktúrované a ich harmonogram je navrhnutý tak, aby posilňoval duševnú pohodu našich klientov. Deň sa začína o 8ej hodine raňajkami. Všetky aktivity a odpočinok sú starostlivo vyvážené. 

Dopoludnia prebiehajú interaktívne semináre a semináre KBT s dôrazom na praktické využitie znalostí. 

Popoludní majú klienti na programe rôzne relaxačné cvičenia, mindfulness, autogénny tréning, prácu s emóciami, tematické prednášky a podobne. V prípade záujmu môžu absovovať sedenie s psychológom alebo terapeutom, hypnoterapiu alebo životný koučing.

Neskôr majú klienti osobné voľno, ktoré trávia podľa vlastného uváženia. Obvykle relaxujú, opakujú si nové poznatky zo seminárov, čítajú knihy z našej knižnice, idú si zahrať biliard, zacvičiť do fitness alebo sa prejsť do okolitej prírody, hrajú spoločenské hry alebo sa príjemne porozprávajú v spoločenskej miestnosti pri krbe.

Cenník vzdelávacích pobytov

Ceny platné od 20.02.2023. Uvedené ceny sú vrátane 20% DPH.

Týždňové vzdelávacie pobyty 

Čo pobyt obsahuje

K dispozícii sú tiež individuálne sedenia.

Ceny podľa typu ubytovania:

Terapeutický pobyt ALAVITA

Názov vzdelávacieho pobytu

Počet hodín vzdeláva

Doplnkové služby

Ku každému vzdelávaciemu programu v centre ALAVITA si môžete objednať individuálne sedenia podľa vlastnej potreby a špeciálne stravovanie. 

Individuálne stretnutia (1h)

Špeciálne stravovanie

V prípade záujmu si môžete objednať 2 typy dietetického stravovania. Viac informácií nájdete v sekcii Časté otázky.

Časté otázky

Ponúkate aj špeciálne stravovanie?

Klienti so stravovacími obmedzeniami majú k dispozícii dietetické stravovanie, pri ktorom sú s ohľadom na vyššie náklady na suroviny a prípravu sú účtované príplatky uvedené v cenníku.

Pri iných obmedzeniach sa na možnosti stravovania môžete informovať. Vegetariáni majú v rámci každého chodu k dispozícii jedno bezmäsité jedlo. Stravovanie pre vegánov neposkytujeme.

Ako sa objednávajú doplnkové služby?

Ak máte záujem o individuálne sedenia s psychológom alebo terapeutmi, stačí to uviesť do poznámky vo Vašej objednávke vrátane počtu sedení. Pri terapeutoch uveďte aj to, s kým konkrétne chcete sedenia mať. V určitých prípadoch je možné objednať sedenie aj počas absolvovania pobytu.
Záujem o špeciálne stravovanie je potrebné uviesť už vo Vašej objednávke, kde sa dá vybrať z možností.

Ako prebieha úhrada pobytu?

Po vzájomnom odsúhlasení detailov vám zašleme emailom zálohovú faktúru na celkovú cenu pobytu. ktorú je potrebné uhradiť pred nástupom. Po prijatí úhrady vám rezerváciu pobytu v dohodnutom termíne potvrdíme a emailom vám zašleme riadnu faktúru. 

Je možné zaplatiť pobyt priamo v centre?

Úhradu za pobyt je možné zrealizovať len na bankový účet. Zálohovú faktúru môžete zaplatiť platobným príkazom z vášho účtu alebo hotovostným vkladom na náš účet priamo v banke.

Kontaktujte nás na 0944227731 alebo cez tento formulár. Využite bezplatnú telefonickú konzultáciu. 

Kontakt AV

Voucher

Newsletter

Prihláste sa na odber a zostaňte informovaní o novinkách.
Newsletter AV

10 výhod pobytovej terapie

Pobyty centra ALAVITA vám poskytnú množstvo jedinečných benefitov, ktoré vám umožnia dosiahnuť želané pozitívne zmeny v krátkom čase a príjemným spôsobom.

Čas len pre seba

Niekedy nemusí byť ľahké urobiť ten prvý krok a vyhradiť si čas len pre seba, pre zlepšenie svojej psychiky a celkovej kvality svojho života. Už len to, že vypreferujete seba a svoje šťastie nad všetko ostatné, je pre vás veľmi terapeutické. Je to začiatok nového vzťahu k sebe samému.

Komfort a starostlivosť

Vďaka all-inclusive službám a priateľskej atmosfére v centre môžete rýchlo zabudnúť na každodenné povinnosti a venovať celú svoju pozornosť len svojim pozitívnym zmenám.

Denne 4+ hodín aktivít

Vašim zlepšeniam sa v priebehu pobytu venujeme skutočne naplno. Takýto objem a intenzitu terapie neponúka žiadny iný spôsob pomoci.

Rôzne metódy a formy pomoci

Počas pobytu absolvujete rôzne metódy a formy pomoci. Každému pomáha niečo iné. Takto máte príležitosť zistiť, ktorá metóda vám prináša najväčšie zlepšenia a tiež spoznať nové spôsoby pomoci.

Možnosť vyskúšať a doladiť

Vaše nové zručnosti a mentálne nástroje si môžete ihneď prakticky vyskúšať a následne s terapeutom doladiť prípadné nejasnosti.

Skúsenosti ostatných

Počas skupinových aktivít a tiež počas osobných rozhovorov máte príležitosť spoznať názory a skúsenosti ľudí v podobnej situácii.

Režimová terapia a životospráva

Úprava denných režimov je pre zlepšenie psychiky dôležitá. Počas pobytu sa aktivity ako racionálne stravovanie, zdravý pitný režim a kvalitný spánok opakujú v rovnakých časoch a buduje sa návyk.

Pokojné prostredie a príroda

V centre je trvalý pokojový režim, vďaka čomu si vaša myseľ môže oddýchuť od všetkých ruchov bežného života. Pri pohľade z okna uvidíte krásnu prírodu, ktorá láka na dlhé prechádzky a športovanie.

Rýchle pozitívne zmeny

Vďaka tomu, že na vašu psychiku v ideálnych podmienkach pôsobí súčasne množstvo pozitívnych vplyvov, významné pozitívne zmeny prichádzajú v porovnaní s bežnou terapiou už vo veľmi krátkom čase.

Trvalé a stabilné zlepšenia

Našim cieľom je pomôcť vyriešiť problém a priniesť trvalé zvýšenie kvality vášho života. Počas pobytu vás preto naučíme všetko potrebné na to, aby ste si svoju duševnú pohodu mohli sami trvalo udržiavať.

Časté otázky

Odpovede na časté otázky o pobytoch.

Môžem prísť na pobyt aj keď užívam lieky?

Áno. Pobyt je možné absolvovať aj v prípade, že užívate lieky od psychiatra či iného odborného lekára. Dávkovanie liekov sa počas pobytu nemení, preto je potrebné vziať si dostatok liekov na celé trvanie pobytu.

Môžem sa počas pobytu pohybovať mimo areál centra?

Iste, pobyt v našom centre je dobrovoľný. Klienti chodia pravidelne na prechádzky, na turistiku a podobne. 

Môžem mať počas pobytu pri sebe mobilný telefón?

Áno. Klienti môžu mať pri sebe mobilný telefón. Kvôli zachovaniu diskrétnosti a komfortu ostatných klientov je povinnosť mať telefón počas celého pobytu len v priestoroch svojej izby. 

Je možné u vás počas pobytu parkovať?

Áno. Klienti môžu počas pobytu parkovať priamo v areáli centra.