pobytové Programy

Pomôžeme vám zlepšiť duševné zdravie, zvládnuť životné krízy, osobne sa rozvíjať a zvýšiť kvalitu vášho života.

zlepšenia dosiahnete

rýchlejšie a ľahšie

Či sa práve snažíte vyriešiť svoj psychický problém, zvládnuť náročnú životnú situáciu alebo zvýšiť kvalitu svojho života, dokážete to omnoho ľahšie a rýchlejšie vďaka pobytovým terapeutickým a edukačným programom centra ALAVITA.

Poskytneme vám vyvážený pomer individuálnej a skupinovej terapie, edukácie, koučingu a osobného poradenstva. Podporné terapie a doplnkové aktivity vám pomôžu posilniť všetky pozitívne zmeny.

Trvalé zlepšenia môžete dosiahnuť vďaka jedinečnému prepojeniu účinných metód, originálneho prístupu, bohatých skúseností našich odborníkov a ideálnych podmienok v centre. 

spoznajte 10 výhod pobytovej terapie

Pobytové programy centra ALAVITA vám poskytnú množstvo jedinečných benefitov, ktoré vám umožnia dosiahnuť želané pozitívne zmeny v krátkom čase a príjemným spôsobom.

Čas len pre seba

Niekedy nemusí byť ľahké urobiť ten prvý krok a vyhradiť si čas len pre seba, pre zlepšenie svojej psychiky a celkovej kvality svojho života. Už len to, že vypreferujete seba a svoje šťastie nad všetko ostatné, je pre vás veľmi terapeutické. Je to začiatok nového vzťahu k sebe samému.

Komfort a starostlivosť

Vďaka all-inclusive službám a priateľskej atmosfére v centre môžete rýchlo zabudnúť na každodenné povinnosti a venovať celú svoju pozornosť len svojim pozitívnym zmenám.

Denne 5 hodín aktivít

Vašim zlepšeniam sa v priebehu pobytu venujeme skutočne naplno. Takýto objem a intenzitu terapie neponúka žiadny iný spôsob pomoci.

Rôzne metódy a formy pomoci

Počas programu absolvujete rôzne metódy a formy pomoci. Každému pomáha niečo iné. Takto máte príležitosť zistiť, ktorá metóda vám prináša najväčšie zlepšenia a tiež spoznať nové spôsoby pomoci.

Možnosť vyskúšať a doladiť

Vaše nové zručnosti a mentálne nástroje si môžete ihneď prakticky vyskúšať a následne s terapeutom doladiť prípadné nejasnosti.

Skúsenosti ostatných

Počas skupinových aktivít a tiež počas osobných rozhovorov máte príležitosť spoznať názory a skúsenosti ľudí v podobnej situácii.

Režimová terapia a životospráva

Úprava denných režimov je pre zlepšenie psychiky dôležitá. Počas pobytu sa aktivity ako racionálne stravovanie, zdravý pitný režim a kvalitný spánok opakujú v rovnakých časoch a buduje sa návyk.

Pokojné prostredie a príroda

V centre je trvalý pokojový režim, vďaka čomu si vaša myseľ môže oddýchuť od všetkých ruchov bežného života. Pri pohľade z okna uvidíte krásnu prírodu, ktorá láka na dlhé prechádzky a športovanie.

Rýchle pozitívne zmeny

Vďaka tomu, že na vašu psychiku v ideálnych podmienkach pôsobí súčasne množstvo pozitívnych vplyvov, významné pozitívne zmeny prichádzajú v porovnaní s bežnou terapiou už vo veľmi krátkom čase.

Trvalé a stabilné zlepšenia

Našim cieľom je pomôcť vyriešiť problém a priniesť trvalé zvýšenie kvality vášho života. Počas pobytu vás preto naučíme všetko potrebné na to, aby ste si svoju duševnú pohodu mohli sami trvalo udržiavať.

Terapeutická miestnosť Centrum ALAVITA

súčasTI PROGRAMU

Priebeh programu

Dni v centre sú štruktúrované. Dopoludnia prebiehajú KBT semináre, mindfulness a psychedukácia s dôrazom na praktické využitie nových znalostí. Poobede sú v niektoré dni individuálne sedenia s terapeutmi a v iné dni sú na programe rôzne relaxačné cvičenia a práca s emóciami. Neskôr popoludní je osobné voľno, ktoré môžete tráviť podľa vlastného uváženia. Po večeri sú každý deň striedavo zaujímavé odborné prednášky a tematické rozhovory pod vedením psychológa. V nedeľu majú klienti individuálny plán a je to vhodný deň na dlhšie vychádzky do okolitej prírody.

trvanie PROGRAMU

Vhodná dĺžka programu, resp. pobytu sa odvíja od niekoľkých dôležitých okolností ako sú typ a intenzita riešeného problému, ako dlho trvá, ako vznikol a čo ho udržiava, aká je vaša aktuálna psychická kondícia a súčasne to, aká je vaša predstava o želanom výsledku. 

Toto všetko môžeme spoločne prediskutovať počas bezplatnej konzultácie a následne vám odporučíme vhodnú dĺžku programy, aby ste dosiahli očakávané pozitívne zmeny.

Časté otázky

Odpovede na časté otázky o oblastiach našej pomoci.

Kedy sa obvykle nastupuje na pobyt?

Pokojne sa nás spýtajte a my vám úprimne povieme, či je pre vás pobytová terapia v našom centre tým správnym riešením. Neváhajte nás kontaktovať cez formulár alebo telefonicky na 0944227731.

Viete pomôcť so schizofréniou, paranojou alebo poruchou s bludmi?

Týmto duševným poruchám sa v našom centre nevenujeme. Liečba týchto porúch si vyžaduje zdravotnú starostlivosť a medikamentóznu liečbu, ktorú v našom centre neposkytujeme.

Venujete sa klientom s dedičnými alebo vrodenými duševnými poruchami?

Pri tomto type duševných porúch má terapia rozhovorom veľmi limitované možnosti priniesť významnejšie zlepšenie. Z toho dôvodu sa týmto duševným poruchám nevenujeme.

Skúsenosti našich klientov

Spoznajte názory ľudí, ktorí absolvovali pobyt v centre. 

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

Až keď som koncom leta skončila na pohotovosti s nespavosťou, reálne som si priznala, že mám problém. Dovtedy som zužovaniu svojich sociálnych kontaktov, tiež aktivít, úzkostiam a stresu z práce neprikladala až taký význam. Zatvárala som pred tým oči s…

Centrum ALAVITA je miesto, kde som prišla hľadať pomoc a našla som oveľa viac. Našla som SAMÚ SEBA. Dlho som hľadala, na rôznych miestach u viacerých odborníkov, spôsob, ako sa vysporiadať s vlastnými myšlienkami, emóciami, so životom ako takým. A…

Centrum ALAVITA som našla náhodou na internete, keď som hľadala pomoc. Hneď som im napísala a o pár dní nastúpila. Prišla som sem s problémami, ktoré som vnútorne nevedela spracovať z minulosti. Mojím riešením bol alkohol alebo lieky (antidepresíva). Za…

Zdieľať stránku