hlavný program

ALAVITA LifePack

Naučte sa pracovať so svojou psychikou, dosiahnite duševnú pohodu a začnite žiť šťastnejší život.
edukačno-zážitkový pobyt Alavita

Získajte psychickú pohodu príjemne a s ľahkosťou

Tento jedinečný pobyt dokonale spája osobnostný rozvoj s novými zážitkami a príjemným odpočinkom. Jeho cieľom je naučiť vás ako dosiahnuť trvalú duševnú pohodu, posilniť vaše sebavedomie, zvýšiť vašu odolnosť voči životným výzvam a pomôcť k lepšej kvalite vášho života. 

Program navrhli a vedú skúsení odborníci na duševné zdravie a osobnostný rozvoj. Pobyt je vhodný pre ľudí, ktorí majú záujem aktívne sa rozvíjať, osobnostne rásť a prevziať kontrolu nad vlastnou psychikou, osobným šťastím a smerovaním svojho života. 


Pohoda/nepohoda, preco je dolezita, jej hodnota je podcenovaná nie su spokojni, bez pohody si nic neuzivame tak ako by sme mohli, krasne chvile utekaju pomedzi prsty a pod.

Pohodu vybudovat a chranit, su typicke oblasti zivota, ktore nam ju znizuju, vytvaraju napätie a stres, nevieme na to reagovať, nikto nas to neucil, ak to chceme mat pod kontrolou musime sa to naucit

Program, odbornici na zaklade dlhorocnych praktickych skusenosti, potrebuje si osvojit kazdy clovek, ktory si chce vediet udrzat ps pohodu, ako tieto oblasti zlepsit a vlastnymi silami udrzat, ziskat tie poznatky a zrucnosti, vedieť ich ucinne vyuzivat v beznom zivote, sami sebe koucom, vediet spravne reagovat, 

vyborna prevencia duševných problémov


vyznam pobytu

čo môžete očakávať

Rozvoj a trvalé zlepšenia

Vďaka svojmu unikátnemu obsahu prináša program ALAVITA LifePack zlepšenia vo všetkých dôležitých oblastiach psychiky a života, ktoré sú najčastejším dôvodom stresu a napätia. 

recenzie

Skúsenosti klientov

o programe

Obsah a súčasti programu

Obsah programu ALAVITA LifePack navrhli a vedú skúsení odborníci na duševné zdravie a osobnostný rozvoj, ktorí počas ich dlhoročnej praxe poskytli viac ako 12 tisic hodín terapie, koučinku a poradenstva. 

Kľúčové zručnosti

Na základe praktických skúseností sme do programu vybrali 33 najdôležitejších tém, poznatkov a osobných zručností, ktoré by mal ovládať každý človek, ak má záujem dosiahnuť trvalú psychickú pohodu vďaka vlastnému aktívnemu prístupu, nielen na základe priaznivých životných okolností.

Užitočné techniky

Osvojíte si rôzne spoľahlivé mentálne nástroje, vďaka ktorým budete schopní efektívne znižovať napätie, eliminovať stres a riadiť svoju pozornosť. Tieto techniky si aj prakticky nacvičíte, aby ste sami dokázali účinne ovplyvňovať vlastnú psychiku, emócie, myšlienky a mohli si tak udržať duševnú pohodu.

Individuálne sedenia

V prípade záujmu môžete absolvovať individuálne sedenia, ktoré vám ponúknu možnosť konzultovať efektívne riešenie osobných problémov či životných situácií, absolvovať hypnoterapiu alebo sedenie využiť na dodatočný nácvik získaných terapeutických nástrojov.

Voliteľné

Benefity pobytu

Samotný pobyt v našom centre má veľmi terapeutický vplyv. Ponúkne vám krásne a zdravé vysokohorské prostredie, pokojnú atmosféru, rôzne formy režimovej terapie (pravidelný spánok, stravovanie, aktivity), šancu naplno sa venovať len sebe a ideálne podmienky pre dokonalý odpočinok.

čo vám to prinesie

Osobné a životné zručnosti

Získate užitočné schopnosti v 4 kľúčových oblastiach, vďaka ktorým môžete dosiahnuť, rozvíjať a posilňovať vlastnú psychickú pohodu.

1 | Osobnosť

Objavíte cestu k hlbšiemu sebapoznaniu, zistíte ako si budovať pozitívny vzťah so sebou samým, ako získať zdravú sebaúctu a sebavedomie, budete vedieť ako si správne určiť osobné priority, múdro sa rozhodovať a vedome riadiť smerovanie vlastného života.

2 | Myseľ

Spoznáte hlavné princípy fungovania ľudskej mysle, aby ste ju mohli účinne ovplyvňovať a viesť, hlbšie pochopíte svoje emócie a telesné prejavy, a tiež zistíte ako denne využívať kritické myslenie, aby ste zvýšili svoju mentálnu odolnosť a dosiahli duševnú pohodu.

3 | Život

Budete si vedieť organizovať každodenný život tak, aby vám prinášal viac dobrých pocitov a radosti, budete schopní efektívne riešiť svoje problémy a zvládať náročné situácie, vedome riadiť svoje vzťahy a oblasti života, ktoré sú pre vás dôležité.

4 | Starostlivosť

Zistíte, aký spôsob posilňovania psychickej pohody je skutočne účinný, získate všetky dôležité postupy a nástroje, aby ste vy sami dokázali efektívne posilňovať, chrániť a rozvíjať svoju psychiku a dosiahli tak trvalú duševnú pohodu a vyššiu kvalitu života.

po absolvovaní

Časté otázky

Máte ďalšie otázky? Neváhajte nás kontaktovať, radi vám odpovieme.

Je tento program vhodný aj pre mňa?

Pobytový program ALAVITA LifePack je vhodný aj pre vás, ak hľadáte aktívny a intenzívny spôsob, ako vedome získať stabilnú duševnú pohodu a vyššiu kvalitu života. Nezáleží až tak na tom, ako dlho trvá vaša nepohoda či nespokojnosť s tým ako sa cítite. Dôležité je, aby ste boli ochotní a schopní prijať nové poznatky, osvojiť si potrebné zručnosti a začať pracovať na zlepšení svojej psychickej pohody.

Ak máte konkrétnejšie psychické problémy, odporúčame pridať k programu aj terapeutický modul Terapia s KBT.

Ako prebieha pobyt vo vašom centre?

Pobyty v centre ALAVITA začínajú každú nedeľu popoludní. Po príchode do centra sa ubytujete, poskyneme vám harmonogram aktivít a prevedieme vás po centre. Vaše aktivity a stravovanie sú vždy naplánované tak, aby ste mali na všetko dostatok času.

Deň sa začína o 8. hodine raňajkami. Následne sa na interaktívnych seminároch venujete zaujímavým témam a získavate užitočné poznatky na dosiahnutie želaných zlepšení. Po obede máte vždy dlhšiu prestávku na príjemný oddych. Popoludní vás čakajú tematické prednášky, rôzne praktické aktivity alebo relaxácie, prípadne máte možnosť stráviť poobedie voľnočasovými aktivitami. Po večeri sú ešte k dispozícii relaxačné a oddychové činnosti, ktoré po celom dni upokoja vašu myseľ. 

Pobyt sa končí sobotňajším obedom. 

Budem musieť hovoriť o sebe pred inými?

Nie. Súčasťou programu ani nie sú žiadne skupinové aktivity, kde by ste mali pred inými hovoriť o sebe či o svojich problémoch. Počas seminárov môžete povedať o sebe čo uznáte za vhodné, avšak nikto to od vás vyžadovať nebude. 

Je možné počas pobytu opustiť centrum?

Áno. V našom centre nie sú klienti počas dňa žiadnym spôsobom obmedzovaní. V čase voľna si môžete pokojne odskočiť do obchodu, do lekárne a podobne. Ak máte počas pobytu neodkladné povinnosti či stretnutia, môžete odísť aj na celý deň. 

Ako budem tráviť voľný čas?

Je skutočne mnoho spôsobov, ako u nás tráviť voľný čas. Môžete si vychutnávať rôzne formy pasívneho odpočinku alebo si prečítať dobrú knihu z našej veľkej knižnice, zahrať si biliard alebo šípky, zacvičiť si v našom vlastnom kardio-fitku alebo stráviť príjemný čas s ostatnými klientmi, napríklad hraním spoločenských hier. V okolí centra je množstvo príležitostí na vonkajšie aktivity, náročnejšiu turistiku, nordic walking či príjemné prechádzky v nádhernej prírode. 

Môžem mať pri sebe mobil alebo notebook?

Áno, pri dodržaní určitých pravidiel. Mobil, notebook či smart hodinky môžete mať po celý čas na svojej izbe, prípadne si ich vziať keď idete mimo centrum. Pre zachovania súkromia ostatných klientov nie je možné mať ich pri sebe v spoločných priestoroch centra, vrátane seminárov a iných aktivít.

Čo ak mám stravovacie obmedzenia?

K pobytu si môžete doobjednať bezlaktózovú alebo bezlepkovú diétu. Vegetariánske stravovanie je k dispozícii bez doplatku. Iné diéty alebo typy špeciálneho stravovania nie sú dostupné.

Je možné u vás parkovať?

Áno. Počas vášho pobytu môžete bezplatne parkovať v areáli nášho centra.

Detaily a cenník

Uvedené ceny sú vrátane 20% DPH.

kontaktujte nás

Spojte sa s nami

Spravte prvý krok a napíšte nám.

Záujem z alavita.sk