o centre alavita

Jedinečným spôsobom pomáhame zlepšovať duševné zdravie, zvyšovať psychickú pohodu a rozvíjať osobnosť klientov.

naše poslanie

ALAVITA je prvé súkromné nezdravotnícke zariadenie na Slovensku, ktoré poskytuje odbornú pomoc v oblasti zlepšovania duševného zdravia a zvyšovania kvality života formou terapeutických pobytov. 

Našim poslaním je pomáhať aktívnym ľuďom s psychickými problémami alebo záujmom o osobný rozvoj dosiahnuť rýchle, významné a trvalé zlepšenia, ktoré im umožnia žiť plnohodnotný a oveľa šťastnejší život.

iba nový prístup prinesie nové výsledky

Spôsob pomoci v centre ALAVITA je iný ako poradenstvo psychológa alebo klasická psychoterapia. Náš prístup je omnoho komplexnejší, intenzívnejší a v plnej miere využíva potenciál klienta na dosiahnutie stabilných zlepšení.  

Potreby našich klientov vnímame celostne a ich problémy riešime na niekoľkých úrovniach súčasne. Zameriavame sa na prvotné príčiny ich problémov a kombinujeme rôzne terapeutické metódy, aby sme dosiahli ten najlepší výsledok. Zároveň klientov edukujeme a učíme ich využívať rôzne techniky svojpomoci, aby si pozitívne zmeny vedeli aj po návrate do každodenného života sami udržiavať.

Náš terapeutický prístup je vhodný pre aktívnych ľudí s psychickými problémami a záujmom dosiahnuť významné a trvalé zlepšenia v krátkom čase, aby mohli znovu žiť plnohodnotný a oveľa šťastnejší život.

Zameranie na príčiny

Zaujímame sa o prvotné a kľúčové príčiny problémov, nielen o zrejmé symptómy. Ich efektívne vyriešenie umožní dosiahnuť trvalé zlepšenia.

Integratívny prístup

Kombinujeme tie najúčinnejšie terapeutické metódy a využívame ich spôsobom, ktorý zohľadňuje potreby aj osobnosť klientov.

Celostný prístup

Problémy klientov vidíme v širšom kontexte a riešime ich v rôznych oblastiach súčasne (psychická, telesná, sociálna, pracovná).

Edukácia a svojpomoc

Klienti lepšie chápu príčiny svojich problémov a spôsob ich riešenia. Osvojujú si praktické techniky, ktoré využijú aj v bežnom živote.

Komplexná pomoc

Vedieme klientov od definovania problému, cez efektívnu pomoc a následnú podporu pri uplatnení pozitívnych zmien v ich živote.

Založený na dôkazoch

Náš prístup je pragmatický a plne v súlade s vedou. Riadime sa princípmi praxe založenej na dôkazoch (evidence-based).

Spýtajte sa nás

Chcete viac informácií? Kontaktujte priamo našich terapeutov a získajte odpovede na všetky otázky alebo si dohodnite bezplatnú konzultáciu.

Play Video about Alavita cover video
Prehrať video

o centre

Všetko dôležité za 10 minút. Vo videu sa dozviete, v akých oblastiach pomáhame, pre koho sú naše služby vhodné, aké metódy využívame a akú úroveň starostlivosti prinášame našim klientom počas pobytových programov. 

Kvalita služieb, rýchly nástup na pobyt a garancia 100% diskrétnosti je pre našich klientov dôležitá. Aj z toho dôvodu poskytujeme naše služby formou alternatívnej pomoci. Nie sme poskytovateľom zdravotnej starostlivosti podľa §578/2004 Z.z., ani služieb psychológa podľa §199/1994 Z.z.. Spôsob našej pomoci v plnej miere nasleduje terapeutické prístupy vo vyspelých krajinách a je tiež v súlade s odporúčaniami MZ SR.

Zakladatelia centra alavita

Zakladateľmi Centra ALAVITA sú terapeuti s bohatými skúsenosťami v oblasti duševného zdravia a osobného rozvoja, ktoré nadobudli počas ich úspešnej dlhoročnej praxe v individuálnej terapii.

Miroslav Danaj - Centrum ALAVITA

Mgr. Miroslav Danaj, Dip.CBH

Riaditeľ a terapeut

Miroslav Danaj (49) je skúsený terapeut a mentor. Obdorný výcvik kognitívno-behaviorálnej terapie a klinickej hypnózy absolvoval v Londýne. Od roku 2008 pôsobil vo vlastnom terapeutickom centre HYPNOS v Bratislave, kde poskytol viac ako 6500 hodín terapie a poradenstva v širokej škále duševných problémov. V súčasnosti riadi centrum ALAVITA, kde pôsobí aj ako terapeut a lektor.

Ivana Matejovicova - Centrum ALAVITA

Mgr. Ivana Matejovič, Cert.KBH

Manažér centra a terapeut

Ivana Matejovič (34) je terapeutka a lektorka v oblasti dušeného zdravia, osobnostného rozvoja a medziľudských vzťahov. Špecializuje sa na fobicko-úzkostné poruchy, stres, depresie, poruchy spánku a poruchy príjmu potravy. Od roku 2014 pôsobila ako senior terapeut v súkromnom centre a poskytla viac ako 4000 hodín individuálnej terapie a poradenstva.

Skúsenosti našich klientov

Spoznajte názory ľudí, ktorí absolvovali pobyt v centre. 

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

Centrum Alavita je jedinečné miesto v objatí prekrásnej prírody v lone pokoja a ticha, ktoré malo úžasné účinky na moje duševné zdravie. Keď som nastúpila na pobyt mala som nejaké očakávania a ciele čo chcem, aby mi tento pobyt dal…

O pobytovom centre Alavita som sa dozvedela úplnou náhodou, z reklamy na internete. Hneď ma to oslovilo a prišla som sem s cieľom, aby som si hlavne oddýchla. Teda lepšie povedané moja hlava, v ktorej som zvykla mať veľké množstvo…

Veľmi pozitívna skúsenosť. Naučil som si ako fungujú emócie a uvedomil som si, čo robím zle. Pochopil som a vysvetlil som si racionálne zlé návyky môjho chovania a myslenia. V psychoterapii budem určite ďalej pokračovať. ĎAKUJEM !!! – R.

Keď sa stretnú vedomosti, profesionalita, ľudskosť a odhodlanie pomôcť, vtedy môže vzniknúť niečo tak unikátne a profesionálne ako je Alavita. Za X rokov tápania v tme zrazu prišlo svetlo…Ako bonus krásne a luxusné ubytovanie v nádhernom a pokojnom prostredí. Pani Matejovič,…

Najhodnotnejšie strávené 2 týždne v mojom dospelom živote. Informácie, ktoré som tu dostala spolu s otvoreným a priamym prístupom terapeutov mi pomohli uvedomiť si skutočne podstatné veci. Odchádzam s jasnou hlavou a chuťou do života. Tento koncept, ktorý ponúka centrum…

Bola som veľmi milo prekvapená s celým pobytom ale aj moderným a profesionálnym vybavením tohto rehabilitačného zariadenia. Moderne zariadene je veľmi vkusne zariadené, čisté a priestranné izby, pekný dizajn a pohodlné bývanie. Osobitne chcem vyzdvihnúť profesionálny prístup, výborné prednášky s praxou…

Dámsky klub (2014)

Miroslav Danaj bol hosťom v Dámskom klube, kde hovoril o využití hypnózy a hypnoterapie v oblasti duševného zdravia.

Psychológ ALAVITA

spojte sa s nami

Porozprávajte sa priamo s našimi terapeutmi, dohodnite si bezplatnú konzultáciu alebo získajte ďalšie podrobnosti o službách centra ALAVITA. 

Zdieľať stránku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email