O Centre ALAVITA

Centrum ALAVITA je súkromné nezdravotnícke pobytové zariadenie vysokého štandardu pre viac ako 20 klientov, ktoré poskytuje kvalitnú terapiu, rehabilitáciu a poradenstvo v oblasti duševného zdravia a psychickej pohody formou pobytov

Našim klientom prinášame komplexnú profesionálnu pomoc a podporu, aby sme iniciovali trvalé pozitívne zmeny v ich živote, uľahčili zotavenie a inšpirovali ich k napĺňaniu vlastných cieľov. 

 

Terapeutická miestnosť Centrum ALAVITA

Zakladatelia centra

Zakladateľmi Centra ALAVITA sú dvaja terapeuti s bohatými skúsenosťami v oblasti pomoci a starostlivosti o duševné zdravie, ktoré nadobudli počas ich úspešnej dlhoročnej praxe v individuálnej terapii v Bratislave.

Miroslav Danaj - Centrum ALAVITA

Mgr. Miroslav Danaj, Dip.CBH

Riaditeľ, odborný garant a terapeut

Miroslav Danaj je skúsený terapeut a mentor. Od roku 2008 pôsobí vo vlastnom terapeutickom centre v Bratislave a poskytol viac ako 6500 hodín terapie a poradenstva. Odborné štúdium absolvoval v Londýne, kde získal vzdelanie a výcvik v kognitívno-behaviorálnej terapii a klinickej hypnóze. Ako prvý na Slovensku začal vo svojej praxi úspešne využívať integratívnu hypnoterapiu.

Ivana Matejovicova - Centrum ALAVITA

Mgr. Ivana Matejovič, Cert.KBH

Manažér centra a hlavný terapeut

Ivana Matejovič je terapeutka, koučka a lektorka v oblasti dušeného zdravia, osobnostného rozvoja a medziľudských vzťahov. Špecializuje sa na fobicko-úzkostné poruchy, stres, depresie, poruchy spánku a poruchy príjmu potravy. Od roku 2014 pôsobila v terapeutickom centre v Bratislave ako senior terapeut a poskytla viac ako 4000 hodín individuálnej terapie a poradenstva.

Miroslav Danaj hovoril o hypnoterapii

Dámsky klub (2014)

Skúsenosti našich klientov

Názory klientov, ktorí u nás absolvovali individuálnu terapiu.

Na Slovensku som v takúto úroveň pomoci naozaj vôbec nečakala. Predbehli ste všetky moje očakávania. Doteraz som poznala len bežných psychológov, ale ten Váš spôsob pomoci sa s tým vôbec nedá porovnávať, je to niečo úplne iné. Mne ste veľmi pomohli a môžem Vašu pomoc odporučiť každému, kto preferuje racionálne riešenia problémov. Ďakujem Vám.

Elena A. (41) Terapeut: Miroslav Danaj

  Prvé miesto kde som sa nechodila iba porozprávať s terapeutkou, ale naozaj riešiť môj problém. Veľký záujem o mňa a o vyriešenie problému bez odbočovania, to hodnotím najpozitívnejšie.

  Inga N. (34) Terapeut: Ivana Matejovič

   Vaše centrum, pán Danaj, by malo byť prvou zastávkou pre všetkých, ktorí sa rozhodli zmeniť svoj život a byť šťastnejší. Moja osobná skúsenosť to len potvrdzuje. Ďakujem a len tak ďalej.

   Michal W. (32) Terapeut: Miroslav Danaj

    Myslela som si, že som stratený prípad a že veci okolo mňa sú neriešiteľné. Našli sme riešenie a hlavne našla som samú seba … skôr moje lepšie ja. Rozumiem veciam okolo mňa, som kľudná a cítim sa strašne dobre.

    Patrícia J. (21) Terapeut: Ivana Matejovič

     Za 10 rokov som vymenil 5 psychológov, 3 psychiatrov a už ani neviem koľko liekov. U vás som za pár mesiacov vymenil celý svoj starý život za nový. Konečne som úplne v pohode, spokojný a taký, aký som vždy chcel byť. Pán Danaj, nikdy nezabudnem čo ste pre mňa urobili – ďakujem vám

     Tomáš B. (50) Terapeut: Miroslav Danaj

      Pani Matejovičová, veľmi ste mi pomohli. Vaša trpezlivosť, pozornosť a láskavý prístup mi dodali odvahu a len vďaka tomu som zmenila navždy to, o čo sme sa spoločne snažili. Nikdy by som sa nevrátila k takému životu, aký som mala predtým.

      Erika Š. (27) Terapeut: Ivana Matejovič

       Už som ani sama nevychádzala z domu, nevedela som hovoriť pred ľuďmi, robili sa mi tie strašné fľaky na krku, triasli sa mi ruky, potila som sa a bola som ten najnervóznejší človek doma aj v škole. Každý ma tak poznal. Proste katastrofa. Teraz som ako nová, zmaturovala som úúúplne v pohode, to isté aj prijímačky ? Stále používam všetky nástroje, ktoré ste ma naučili a viem, že bez vás by som to nedala. Myslela som si, že tú sociálnu fóbiu budem mať navždy a nikdy sa jej nezbavím, ale podarilo sa ? Ďakujem vám z celého srdca.

       Anna-Maria H. (19) Terapeut: Miroslav Danaj

        Cítim sa teraz výborne! Mám chuť žiť a život ma baví. Skúšam stále nové veci. A hlavne mám odvahu robiť veci inak. Teším sa na každý ďalší deň. Všetko dobré prajem

        Magda T. (41) Terapeut: Ivana Matejovič

         Zaspávam skôr ako manželka a vstávam až na budík. Žiadne počítanie ovečiek a vstávanie o štvrtej ráno. Pre niekoho možno obyčajná vec, ale pre mňa zázrak po 6 rokoch trápenia. Pomohli ste mi viac ako si viete predstaviť.

         Erik B. (51) Terapeut: Miroslav Danaj

          S mamou náš vzťah nebol nikdy dobrý. Už ako malá som cítila, že je to iné ako ostatné vzťahy matiek a dcér. Keď som sa mala stať mamou ja, povedala som si, že „kedy keď nie teraz“ je čas zastaviť problémy. Bolo dobré, že ešte pred narodením dcérky sme si veci vysvetlili, odpustili si, nastavili nové pravidlá a ja viem, že sa moja malá sa narodí do lepšej rodiny a ja nebudem opakovať chyby mojej mamy.

          Klára F. (36) Terapeut: Ivana Matejovič

           Takmer dva roky som neúspešne hľadal riešenie mojich zdravotných problémov, ktoré spočívali v často opakujúcich sa nepríjemných telesných prejavoch spôsobených celým radom nevyriešených otázok medzi mojim vedomým a nevedomým ja. Nenašiel som pochopiteľne riešenie u bežných somatických lekárov, ale ani u psychológa, nepomohli ani mnohé „zázračné“ terapie prezentované na internete. Riešenie a uzdravenie som našiel len v sebe samom a k tomu mi odborne, jasne a ľudsky pomohla pani Ivana Matejovič. Rýchlosť a jednoduchosť, s akou sme sa dostali k jadru problému ma skutočne veľmi príjemne prekvapila. Dovoľte mi poďakovať sa Vám zo srdca za pomoc a vysvetlenie mnohých otázok.

           V.F. (45) Terapeut: Ivana Matejovič

            Každé jedno stretnutie ma posúvalo míľovými krokmi dopredu a úplne inam. Dovtedy som ani len nedúfala, že aj ja by som raz vedela byť raz taká sebaistá a asertívna ako ľudia, ktorým som to vždy závidela. S vami má šancu naozaj každý…

            Jana F. (35) Terapeut: Miroslav Danaj

             Roky navštevujem psychológov a psychiatrov, každý mi nejakým spôsobom pomohol, posunul ma vpred, čo dokážem vyhodnotiť až teraz s dôkladnou retrospektívou. Ale až vďaka hypnoterapii a racionálnym úsudkom pani Matejovič, som konečne zapochybovala o svojich iracionálnych presvedčeniach, ktoré ma roky brzdili a viedli po chaotickej ceste. Určite Vám vďačím za veľa,

             Mirka V. Terapeut: Ivana Matejovič

              Ďakujem Vám. Neviem čo viac povedať a ani ako poďakovať. Ako sa dá viac poďakovať za úplnú zmenu života a vlastne aj za jeho záchranu! Jedno veľké ĎAKUJEM, za mňa a celú moju rodinu.

              Andrej P. (44) Terapeut: Miroslav Danaj

               Pracovala som roky z domu a situáciám, z ktorých som mala veľký strach, som sa naučila perfektne vyhýbať. Dnes viem, že kedykoľvek budem ja sama chcieť môžem si ísť sama nakúpiť. O týždeň má dcéra promócie, budem tam! Dávam vám 5 hviezdičiek a z celého srdca odporúčam. Skvelá práca terapeutky, pani Ivany Matejovič, úžasný ľudský a profesionálny prístup.

               Jana T. (49) Terapeut: Ivana Matejovič

                Skvelý prístup – presne to čo som potreboval. Nikdy by som neveril tomu, že môj problém sa dá vyriešiť. Je to tak, niekedy cez stromy nevidíme les.

                Roman G. (45) Terapeut: Miroslav Danaj

                 Nikdy som nevedel dobre hovoriť o pocitoch a podobných veciach. Vážim si najmä Váš prístup, snahu pomôcť a energiu, ktorá z vás ide a ktorá ma strhla a motivovala. Naučil som sa nové veci a viem veľa nového. Teraz si viem poradiť v situáciách, ktoré ma predtým vedeli dostať na kolená.

                 Pavol K. (32) Terapeut: Ivana Matejovič

                  Bolo to ako ísť k chiropraktikovi, len s hlavou :-). Napravili ste ma, dokonca ste ma naučili ako si môžem pomôcť ja sám a to je super! Díky moc

                  Samuel S. (29) Terapeut: Miroslav Danaj

                   Prevapili ste ma, ako málo stačí, aby som bola zasa šťastná. Vďaka!

                   Soňa U. (39) Terapeut: Ivana Matejovič

                    Milujem svoju prácu, ale meetingy boli pre mňa nočná mora. Vďaka Vašej pomoci sa dnes teším na každý ďalší meeting a šancu povedať niečo pred kolagami alebo pred šéfkou. Stále prekračujem svoje zóny komfortu, posúvam svoje osobné hranice a viem, že s tým nikdy neprestanem lebo ma to veľmi baví. Je to zábava, keď vidím ako prekvapení sú ľudia, čo ma dlhšie nevideli. Ešte raz vďaka za pomoc.

                    Maja R. (38) Terapeut: Miroslav Danaj

                     Náš odborný prístup

                     Náš odborný prístup k terapii je formovaný jediným cieľom – efektívne pomáhať našim klientom dosiahnuť dlhodobé zlepšenie ich duševného stavu, umožniť im napĺňať svoje osobné túžby a potreby, a tým významne zvýšiť kvalitu ich života. Náš prístup je:

                     Komplexný

                     Vedieme klienta od vstupnej konzultácie, cez efektívnu pomoc, až po podporu pri udržiavaní dosiahnutých pozitívnych zmien.

                     Zameraný na príčiny

                     Je orientovaný na správne určenie a intenzívne riešenie hlavných príčin problémov klienta, nielen ich prejavy alebo následky.

                     Celostný

                     Pomáhame súčasne zlepšovať všetky dôležité či problémové oblasti života klienta (psychickú, telesnú, sociálnu, pracovnú...).

                     Integratívny

                     Kombinujeme najúčinnejšie metódy konvenčnej a alternatívnej terapie pre dosiahnutie toho najlepšieho výsledku pre klienta.

                     Praktický

                     Poskytujeme klientovi množstvo účinných a spoľahlivých cvičení a tiež užitočné rady ako ich má využívať v každodennom živote.

                     V súlade s vedou

                     Založený na aktuálnych poznatkoch z rôznych vedných odborov a plne kompatibilný s konvenčnou psychoterapiou a medicínou.

                     Odborná spolupráca

                     Terapeutický prístup v Centre ALAVITA je plne v súlade s vedou, konvenčnou medicínou a modernou psychoterapiou. Sme otvorení každej profesionálnej spolupráci s psychiatrami, psychológmi, terapeutmi a odborníkmi z iných oblastí, ktorá môže prinášať zlepšenia a benefity pre našich klientov. Ak pôsobíte v oblasti starostlivosti o duševné zdravie a mali by ste záujem zistiť viac o možnostiach spolupráce s Centrom ALAVITA, neváhajte nás osloviť.

                     Naše hodnoty

                     V Centre ALAVITA rešpektujeme päť kľúčových hodnôt, ktoré formujú náš prístup ku každodennej práci.

                     Odbornosť a kvalita

                     Úspech dosahujeme hlavne vďaka našim odborným znalostiam, unikátnej metóde a pozornému prístupu. Ku každému klientovi a k všetkému čo robíme, pristupujeme zodpovedne a profesionálne. Pri napĺňaní nášho poslania je nevyhnutné prinášať tú najkvalitnejšiu pomoc a podporu. Vysoká kvalita pre nás znamená neustále zvyšovanie našich štandardov, vzdelávanie našich ľudí, zlepšovanie komunikácie, ale tiež učenie sa z vlastných pochybení.

                     Dôvera spoločnosti

                     Získavame a budujeme si dôveru spoločnosti vďaka našim vysoko etickým zásadám, humánnym princípom a spoločenskej zodpovednosti, ktoré sú jadrom prístupu pri našej každodennej práci a rovnako pri hľadaní nových možností zlepšovania duševného zdravia našich klientov.

                     Otvorenosť a spolupráca

                     Sme otvorení názorovej rozmanitosti, vítame rôzne pohľady a prístupy, ktoré dokážu rozvíjať náš potenciál a vytvárajú prostredie pre náš odborný rast. Spoluprácu, či už v rámci nášho kolektívu alebo s inými profesionálmi, považujeme za hybnú silu dosahovania úspechov pri napĺňaní nášho poslania.

                     Úcta a rešpekt

                     Rešpektujeme individualitu každého človeka. Integritou nášho konania a otvorenosťou pri komunikácii vnášame do vzťahov dôveru a budujeme atmosféru vzájomnej úcty. Dôvera nám dodáva energiu, posilňuje spoluprácu a umožňuje každému z nás zachovať a rozvíjať vlastnú individualitu. Aj vďaka tejto rozmanitosti dokážeme pre našich klientov a ich najbližších vytvárať skutočné a trvalé hodnoty.

                     Invenčnosť a odvaha

                     Zlepšenie je zmena a na zmenu je potrebná odvaha. Túžime meniť veci k lepšiemu. Preto aktívne podnecujeme našich zamestnancov, partnerov, spolupracovníkov i odborníkov, aby sa neustále pýtali, či môžeme robiť veci ešte lepšie ako doteraz. Zároveň sami skúmame, objavujeme a tiež podporujeme iniciátorov zmysluplných zmien, aby mali odvahu presadzovať správne veci aj navzdory dlhoročným konvenciám v oblasti psychoterapie a starostlivosti o duševné zdravie.