Prinášame nový prístup k trvalému zlepšeniu duševného zdravia.

Spoznajte náš originálny a efektívny koncept rýchleho zlepšenia duševného zdravia, osobného rozvoja a zvyšovania kvality života.

O centre ALAVITA

ALAVITA je súkromné vzdelávacie a terapeutické pobytové centrum, ktoré od roku 2022 poskytuje jedinečný spôsob pomoci, zameraný na zlepšenie a rozvoj duševného zdravia a celkovej kvality života. 

Priniesli sme na Slovensko originálny koncept pomoci pre ľudí s aktívnym prístupom k zlepšovaniu svojho duševného zdravia. Počas komfortného pobytu v našom centre sa v krátkom čase a zrozumiteľným spôsobom oboznámia s tým, ako funguje ľudská myseľ a osvoja si rôzne efektívne zručnosti na zlepšovanie a rozvoj svojho duševného zdravia. 

Kvalitná psychoedukácia a ovládanie účinnej svojpomoci je pre vnímavých a racionálnych ľudí preukázateľne ten najúčinnejší spôsob dosiahnutia udržateľných pozitívnych zmien a dlhodobej psychickej pohody.

Poslanie

Našim poslaním je rozvíjať a vzdelávať ľudí v oblasti duševného zdravia a well-beingu, aby začali žiť vedome šťastnejší život.

Vízia

Byť na Slovensku lídrom v oblasti modernej psychoedukácie, efektívnej svojpomoci a starostlivosti o vlastné duševné zdravie.

Hodnoty

Hlavnými hodnotami, ktoré formujú všetky naše aktivity sú odbornosť, spoľahlivosť, zmysluplnosť, otvorenosť a ľudskosť.

Hlavným dôvodom pre založenie centra ALAVITA bolo vytvoriť na Slovensku moderné a pokojné miesto s ideálnymi podmienkami pre intenzívne zlepšovanie duševného zdravia, osobnostný rozvoj a wellbeing.

– Miroslav Danaj   

Zakladatelia centra ALAVITA

Spoznajte ľudí, ktorí stoja za vznikom a úspechmi centra.

Miroslav Danaj

Riaditeľ centra

Ivana Matejovič

Manažér centra

Využite naše skúsenosti.

Získané za 15 rokov terapie a poradenstva.

23

rokov odbornej praxe

1 400+

spokojných klientov

12 000+

hodín individuálnych sedení

Rozhovor v Dámskom klube (2014)

Miroslav Danaj bol hosťom v Dámskom klube, kde hovoril o využití hypnózy a hypnoterapie v oblasti duševného zdravia.

Skúsenosti našich klientov

Spýtali sme sa našich klientov, ako im naše pobytové programy zlepšili život.

Najhodnotnejšie strávené 2 týždne v mojom dospelom živote. Informácie, ktoré som tu dostala spolu s otvoreným a priamym prístupom terapeutov mi pomohli uvedomiť si skutočne podstatné veci. Odchádzam s jasnou hlavou a chuťou do života. Tento koncept, ktorý ponúka centrum Alavita, odporúčam všetkými desiatimi tým, ktorí majú záujem zlepšiť svoju psychickú kondíciu a duševné zdravie.

Lenka

Pobyt mi pomohol pochopiť podstatu mojich problémov, umožnil mi pochopiť fungovanie pocitov, emócií, ich význam, a ako sa ich mám naučiť zvládať. Pomohol mi konkrétne pomenovať moje problémy, rozlišovať medzi racionálnym a emocionálnym zvládaním situácií, nastavil mi možnosť na šťastné fungovanie v živote.

Richard

Bola som veľmi milo prekvapená z formy seminárneho vzdelávania, na ktorom mi boli systematicky vysvetľované rôzne oblasti pre skvalitnenie života. Tieto všetky poznatky mi postupom času odkrývali samotné gro môjho problému, z ktorého úzkosť vychádzala. Naučili ma pracovať s panickými atakmi a taktiež eliminovať úzkosť, strach či stres prostredníctvom vlastného myslenia.

Vladena

Všetky informácie a odporúčania, nástroje a zručnosti, ktoré som tu získala, mi pomohli pochopiť samú seba, moju životnú situáciu, moju myseľ i moje telo. Dostala som tu „návod na obsluhu“ svojho JA, aby bolo konečne šťastné. Už po pár dňoch začalo všetko dávať zmysel...

Silvia

Semináre pod vedením p. Matejovič boli jedným slovom dokonalé. Vždy k veci, plné užitočných informácií, o ktorých som dovtedy nemala vedomosť. Témy ako vzťahy, emócie, vedomie a podvedomie, ciele, zvládanie záťažových situácií a mnohé ďalšie, sme si vždy prešli na konkrétnych prípadoch zo života.

Katarína

Do Alavity som prišiel so syndrómom vyhorenia, začínajúcou depresiou a pocitom zlyhania naprieč celým spektrom môjho ja. Vďaka férovému a otvorenému prístupu som prišiel na to, že je v poriadku byť zdravo ľahostajný, ba čo viac, mať sa rád, prijať sa a cez sebaspoznanie si uvedomiť, že som pre seba tá najdôležitejšia osoba a zaslúžim si viac.

Marek

Posuňte svoj život na novú úroveň

Spravte pre seba niečo výnimočné a začnite žiť naplno.

Poskytované služby

Centrum ALAVITA poskytuje mimoškolskú vzdelávaciu činnosť a poradenstvo v oblasti zdravého životného štýlu. Centrum neposkytuje žiadnu formu zdravotnej starostlivosti podľa §578/2004 Z.z., ani služby psychológa podľa §199/1994 Z.z..

Zdieľať stránku