Skúsenosť klienta #24

Až keď som koncom leta skončila na pohotovosti s nespavosťou, reálne som si priznala, že mám problém. Dovtedy som zužovaniu svojich sociálnych kontaktov, tiež aktivít, úzkostiam a stresu z práce neprikladala až taký význam. Zatvárala som pred tým oči s domnením, že to odíde rovnako, ako to prišlo. A že si s tým dokážem poradiť sama. Moje myšlienky ma však začali ťahať dolu, a i keď som v živote zvládla veľa prekážok, bolo mi jasné, že tu si už sama neporadím, v domácich podmienkach pri chodení do práce už tobôž. Začala som na webe aktívne hľadať pomoc, netrvalo dlho, kým ma zaujala stránka centra Alavita, ktoré bolo iné ako všetky ostatné. Ponúkalo psychoterapeutické pobyty v krásnom prostredí, s množstvom seminárov a individuálnych psychoterapií, tiež iných doplnkových aktivít. Skontaktovala som sa s p. Danajom, absolvovala vstupný pohovor prostredníctvom telefonického rozhovoru a dohodla si nástup na najbližší víkend.

Keďže som sem prišla s nánosom mojich dlhoročne potláčaných problémov, mala som horšie a lepšie chvíle a dni. Na každodenných seminároch sa mi každým dňom viac a viac otvárali oči, na terapiách som dostala presné pomenovanie mojich problémov a tiež aj možnosti na ich vyriešenie. Pochopila som, že svoje osobné problémy a osobný život som si zvykla riešiť a žiť na emocionálnej úrovni, kde už dostávala zabrať aj moja psychosomatika. Počas 3 týždňov v Alavita som dostala zcela nový pohľad na vec. Pochopila som moje emocionálne jednanie, a každý deň som “do rúk” dostávala nástroje, ako riešiť svoje problémy a záťažové situácie nie po starom – emočne, ale RACIONÁLNE. A čo je hlavné – vyriešiť ich. Viac spoznať seba, zoradiť si svoje životné priority, nastaviť si osobné hranice, postarať sa o seba.

Semináre pod vedením p. Matejovič boli jedným slovom dokonalé. Vždy k veci, plné užitočných informácií, o ktorých som dovtedy nemala vedomosť. Témy ako vzťahy, emócie, vedomie a podvedomie, ciele, zvládanie záťažových situácií a mnohé ďalšie, sme si vždy prešli na konkrétnych prípadoch zo života. Dovolím si tvrdiť, že ak by sa každý človek dostal k týmto informáciám už počas školskej dochádzky, žil by šťastnejší a pohodovejší život s minimálnym stresom a príjemným nadhľadom. Jednoducho by žil múdro 🙂

Ostatné aktivity ako arteterapia, autogénny tréning, mindfulness, taktiež strava 5x denne a pravidelný denný režim veľkou mierou prispeli k môjmu zdravému zotaveniu. Každodenné prechádzky v tomto krásnom prostredí som si tiež nenechala ujsť.

Pani Matejovič, pán Danaj, veľmi pekne ďakujem za všetko. Odchádzam odtiaľto s tým, že viem ako to robiť inak, po novom. So znalosťou terapeutických techník na zvládanie a kontrolu stresových situácií. A z čoho mám extra radosť – odchádzam s úsmevom, ktorý som na sebe už dlho nevidela.

Tiež ďakujem za nových priateľov. Verím, že sa tu o pár mesiacov opäť všetci stretneme (bolo nám tu tak fajn, že máme v pláne vrátiť sa sem v spoločnom termíne aspoň na týždeň, stráviť spolu pekné chvíle.)

Vďaka! 🙂 

– Katka

Zdieľajte na